Żony pana Glassa

Tłumaczenie: Dorota Konowrocka-Sawa
Wydawnictwo: W.A.B.
literatura piękna
ew_cia

Wzruszająca opowieść o sile przebaczenia i zawiłej drodze do szczęścia Życie Evie Glass oraz jej dzieci znowu legło w gruzach. Najpierw rozwód, a teraz tragiczna śmierć byłego męża. Richarda też opłakuje jego nowa żona, którą pozostawił samą z małym synkiem. Czy w tej kryzysowej sytuacji obie kobiety będą mogły być dla siebie nawzajem pomocą i wsparciem? I czy możliwe jest odrzucenie...

Wzruszająca opowieść o sile przebaczenia i zawiłej drodze do szczęścia
Życie Evie Glass oraz jej dzieci znowu legło w gruzach. Najpierw rozwód, a teraz tragiczna śmierć byłego męża. Richarda też opłakuje jego nowa żona, którą pozostawił samą z małym synkiem. Czy w tej kryzysowej sytuacji obie kobiety będą mogły być dla siebie nawzajem pomocą i wsparciem? I czy możliwe jest odrzucenie przeszłości oraz zadawnionych krzywd?

źródło opisu: http://www.grupawydawniczafoksal.pl

źródło okładki: http://www.grupawydawniczafoksal.pl

Agnieszka | 2019-02-16
Przeczytana: 14 kwietnia 2018

Richard zmarł pozostawiając ex żonę z bliźniakami oraz obecną żonę z synkiem. Obie kobiety mocno to przeżyły, ale zdecydowały się na wspólne zamieszkanie ze sobą dla dobra dzieci. Czy to na pewno ze względu na pociechy? Czy to na pewno dobry pomysł?
Jeżeli mam być szczera to książka jest nudna na tyle, że przy każdej kolejnej próbie wytrzymywała góra kilkadziesiąt stron. Nie ma w niej nic, co by mogło przyciągnąć uwagę. Jedyny ciekawy wątek to jest wspomnienie o obyczajach żydowskich choć to też nie wszystkim może się spodobać. Za dużo opisów wszystkiego co jest zbędne, tak jak by na siłę były tam wpisane byle tylko książka miała więcej stron.

Lilith59 | 2018-12-04
Przeczytana: 25 listopada 2018

Taka o niczym, pobabranie się trochu w uczuciach a od początku wiadomo jak się się skończy.

me_myself_and_i | 2018-08-10

Dlaczego taka gruba ta książka, a tak mało mądrości życiowych? :)
Kiedyś czytałam powieść o troszkę podobnej tematyce ''Żona senatora'' Sue Miller i byłam zachwycona. Pięknie napisana, taka przyjemna i ciepła, dużo z niej wyciągnęłam, ale jednak nieporównywalna jeśli chodzi o ''Zony pana Glassa''.
Kupując, byłam przekonana, że się z niej czegoś nauczę, liczyłam, że popłynie z niej jakieś ciepło, a tu nuuuudy.
Ani bohaterek nie polubiłam, ani tego całego Pana Glassa, ani zakończenia. Nic

Joemka | 2018-06-17

Okropność. Nie dość, że bohaterka jest irytująca, to książka pełna jest potworków językowych, z czego większość jest chyba "zasługą" tłumacza. Bohaterka czuje się "spoliczkowana tupetem", ma"przekłute pole siłowe", jej serce otacza falochron, a jej myśli "sklęsły"."Scenariusze przyszłości wiły się w jej myślach jak tasiemiec" itd.W obliczu takich "kwiatków" trudno poważnie traktować jej perypetie.

Ryba | 2017-08-24

Pomysł na fabułę ciekawy ale ksiażka raczej przynudnawa, pełna zbytecznych opisów. Nie zachwyciła mnie w żaden sposób.

tajemniczeksiazki | 2017-03-02
Przeczytana: 02 lutego 2017

Niejednokrotnie zdarza mi się sięgnąć po daną książkę tylko ze względu na jej zachęcający opis znajdujący się na tylnej okładce. Przy okazji jednej z moich styczniowych wizyt w bibliotece moją uwagę zwróciła powieść niejakiej Amy Sue Nathan, o której nigdy wcześniej nie słyszałam. Książka ta reklamowana jest jako "Pełna humoru opowieść o sile przebaczenia i zawiłej drodze do szczęścia", skąd też nie mogłam przejść obok niej obojętnie. Czy słusznie?

Śmierć niejakiego Richarda Glassa rujnuje całe dotychczasowe życie nie tylko jego obecnej, lecz także ex żony. Od tej chwili bowiem obie panie, ze względu na dzieci i majątek męża zmuszone będą żyć ze sobą. Żadna z nich jednak nie jest na to gotowa. Jednakże, czy dla szczęścia ich dzieci będą one w stanie stworzyć szczerą i przyjazną relację? Czy zła przeszłość i dawne krzywdy pomogą im stworzyć dom pełen ciepła i miłości?

"Żony pana Glassa" pierwsza powieść spod pióra autorki, która została wydana w Polsce. W zamyśle miała opowiadać...

książek: 1982
BaSiUlA | 2017-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2017

Niewiele napiszę. Przez książkę jakoś przebrnęłam. Średnio mnie interesowal temat i obie żony tytułowego pana Glassa wręcz irytowały. Ciekawość jak zwykle nie pozwoliła mi odłożyć niedokończoną. Jedyne co mnie zaciekawiło to żydowskie obyczaje wplecione w treść.

irenka59 | 2016-11-14

Siła przebaczania i umiejętności okazania serca tam gdzie logika temu przeczy..bardzo mnie to wzruszyło i zastanowiło!