Złota księga bajek. Pszczółka Maja

Okładka książki Złota księga bajek. Pszczółka Maja praca zbiorowa
Okładka książki Złota księga bajek. Pszczółka Maja
praca zbiorowa Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Złota Księga Bajek literatura dziecięca
literatura dziecięca
Złota Księga Bajek
Egmont Polska
2014-05-19
2014-05-19

Moja 2-letnia jest miłośniczką książek i ta również bardzo się jej spodobała. Z mojej strony widzę, że jest tutaj w bardzo przystępny sposób opisane życie i zwyczaje owadów. Podkreślona jest wartość jaką niesie przyjaźń, jak również pomaganie innym czy zwykła życzliwość.
Dobra pozycja, godna polecenia.

Dobra pozycja, godna polecenia.

W zbiorku znajdują się tytuły takie jak: Sędzia Wosk, Gucio i butelka, Alarm niedźwiedziowy, Nieznajomy, Pozory mylą, Mocny sen, Maja nie może spać, Filibert, Taniec pszczół, Królewski relaks. Maja ma bardzo wiele przygód a w jej życiu wciąż dzieje się coś ciekawego. Jest pszczółką bardzo ciekawą świata, pomocną i przyjacielską. Często pakuje się przy tym w najróżniejsze tarapaty ale jej przygody zawsze dobrze się kończą. Ma przecież liczne grono przyjaciół a wśród nich oczywiście Gucia, troszkę leniwego, łakomego i nieśmiałego trutnia stroniącego raczej od ryzykownych przygód. Tego duetu po prostu nie da się nie lubić.

Pszczółka Maja magnetyzuje czytelnika swoją energią, zaskakuje pomysłami i wyobraźnią. Sięgając po ten właśnie zbiór liczyłam na to, że moje dzieci, które znają już Maję z ekranów TV, pokochają jej przygody również w wersji papierowej. Książeczkę można w końcu wszędzie zabrać i przeczytać w dowolnej chwili a wrażenia z lektury jak się szybko okazało były fantastyczne. Treść jest przystępna, pozbawiona dłuższych opisów, które ze względu na to iż publikacja jest bogato ilustrowana byłyby chyba raczej zbędne. Akcja toczy się więc wartko i jak to w przypadku Mai przygody są ciekawe, na przemian zabawne i niebezpieczne, odkrywcze i edukacyjne a wyobraźnia małych czytelników/słuchaczy ma duże pole do popisu.

Książka jest estetycznie wydana, solidna, szyta i bajecznie kolorowa. Można ją zabrać na piknik i korzystając z tego, że jest lato a pracowite pszczółki można spotkać wszędzie gdzie kwitną kolorowe kwiaty, warto więc obserwując ich pracę uprzyjemnić sobie błogi wypoczynek właśnie taką lekturą. Ale to tylko jedna z wakacyjnych propozycji, czytać można przecież wszędzie i o każdej porze ;)

• 2016
  • Półka Karinki