Historia stosunków międzynarodowych 1815-1945

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Scholar
historyczna

Nowe, rozszerzone wydanie książki, będącej nie tylko uznanym podręcznikiem akademickim. Autor prezentuje systematyczny i uporządkowany wykład obejmujący całą niezbędną faktografię i interpretację potrzebną do zrozumienia ewolucji stosunków międzynarodowych. Koncentruje się na tych ideach i wydarzeniach międzynarodowych, które wyrastając ponad poziom międzynarodowy czy bilateralny są elementami zmiany porządku na szerszym obszarze geograficzno-politycznym w danym okresie dziejów. Wykład ujęty w czterech częściach: I. Epoka kongresu wiedeńskiego i świętego Przymierza (1815-1870/71) II. Epoka kolonialno-imperialna (1870/71-1918) III. Między wojnami 1919-1939 IV. Główne problemy stosunków międzynarodowych w latach II wojny światowej.

Darya | 2013-07-02
Przeczytana: lipiec 2013

Pytając się o zdanie znajomych ze studiów zauważyłam, że tę książkę kocha się albo nienawidzi. Dla nie których jest nie do przeczytania, ja chłonęłam ją jak dobrą powieść. Najlepiej ocenić to samemu, jednak nie można zaprzeczyć, że całość jest niezwykle cennym źródłem informacji o światowej historii stosunków międzynarodowych. Należy docenić, że nie skupia się tylko na Europie czy USA, ale opisuje też obszernie i przejrzyście relacje południowoamerykańskie, dalekowschodnie czy afrykańskie. Dodatkowo zawiera też liczne dokumenty i obszerne kalendarium.

kinvszka | 2015-07-14

Jako studentka stosunków międzynarodowych miałam mieszane uczucia co do tej książki. Początkowo nie mogłam się przemóc i ciężko mi było ją sukcesywnie studiować, aczkolwiek po jakimś czasie to się zmieniło. Podręcznik ten był doskonałym dopełnieniem "HISTORII NOWOCZESNYCH STOSUNKÓW MIĘDZYNARODOWYCH" Wojciecha Rojka i egzaminy szły dobrze :)

telefonalarmowy | 2015-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2015

Książka typowo naukowa, raczej nie do czytania dla przyjemności. Nie mniej jednak opracowana jest bardzo dobrze. Obszerne i dość szczegółowe opisy wydarzeń oraz załączone oryginalne teksty dokumentów czynią ją bardzo dobrym i wiarygodnym źródłem informacji.

Angela | 2012-02-22

Książka napisana łatwym językiem. Polecam studentom Stosunków Międzynarodowych - bardzo dużo czytania, ale egzamin zdany na 4! A czytało się przyjemnie i ciekawie (książka zawiera dużo szczegółów, nie jest to "okrojony" materiał)

Agnieszka | 2011-02-22

Patruell | 2013-06-27

Podstawowa synteza, sprawnie napisana, zawierająca najważniejsze dokumenty międzynarodowe z lat (1815-1945).

GeeN | 2016-10-25
Na półkach: Historia, Posiadam, Przeczytane