Polski kościół. Polska demokracja

Wydawnictwo: Universitas
literatura faktu
Naira

Teksty Romana Graczyka to ślady przebytej drogi. Jakie wrażenie wywołują dziś na Czytelniku? Przede wszystkim wspomnienie rozgorączkowania. Wracają bowiem do nas spory o naukę religii w szkołach publicznych, "o wartości chrześcijańskie" w środkach masowego przekazu, o konstytucję, o penalizację aborcji, o codzienne współżycie Państwa i Kościoła. Czy teksty są śladami drogi przebytej do...

Czy teksty są śladami drogi przebytej do końca? Z pewnością nie. Tę drogę nadal przebywamy. To bardzo pouczające: przyjrzeć się śladom, jakie na niej pozostawiamy.

ks. Józef Tischner

źródło opisu: Universitas, 1999

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!