The Second Wife
978-83-7469-519-0
Druga, żona

Rzecz o miłości, śmierci, nadziei, złudzeniach i rozczarowaniach. O codziennym życiu w dwu wymiarach: racjonalności i emocji. Gdyby Rose Lloyd mogła przewidzieć, że przyjaciółka rozbije jej małżeństwo, nigdy nie zaprosiłaby młodej, przebojowej Minty do swojego domu. Gdyby Minty mogła przewidzieć, że związek z dużo starszym mężczyzną nie będzie tak szczęśliwy, jak sobie wymarzyła, raczej nie zostałaby żoną Nathana Lloyda - na zawsze z etykietką „tej drugiej”. Gdyby Nathan nie spotkał dziewczyny, której urok go zniewolił, nie uwierzyłby, że można kochać dwie kobiety. Wzajemne relacje bohaterów potwierdzają, jak bardzo przeszłość może łączyć ludzi i jak bardzo może ich podzielić.

Aksamitt | 2016-04-25

Po "Zemście kobiety w średnim wieku" poczułam niedosyt, gdy dowiedziałam się, że jest druga część. Nie to, że trzeba ją koniecznie przeczytać, żeby zamknąć w półotwarte drzwi, ale ja chciałam zaspokoić swoją ciekawość obserwując tym razem poczynania Minty.
Kobieta była uważana przez Rose Lloyd za przyjaciółkę, współpracowniczkę, której może powierzyć wiele ze swego życia prywatnego, tymczasem Minty była jak kret, podkopujący fundamenty jej związku. Jednak czy budowanie swojego przyszłego życia może być udane, gdy wznosi się coś nowego na ruinach starego?
Niestety Minty spotyka się z ciągłymi przypomnieniami, że była żona to to czy tamto. Stałe porównania, podkreślanie wartości Rose, wbijają kolejną szpilkę w serce kobiety. Nie jest łatwo, gdy trzeba sie zmierzyć z konsekwencjami własnych decyzji. Nie jest łatwo zostać tą drugą i to już na zawsze, gdy partner jest dużo starszy, ma nieco inne potrzeby, gdy cień przeszłości przykrywa teraźniejszość i nie pozwala zapomnieć, że...

sigma122 | 2016-08-29
Przeczytana: październik 2015

W sumie mam dość mieszane uczucia jeśli chodzi o tą książkę - dla mnie jest taka nijaka. Miło się czytało, ale nie zachwyciła mnie, nie porwała. Taka pozycja, którą się raz przeczyta i nigdy do niej nie wraca (nawet myślami).

azalia87 | 2015-10-17
Przeczytana: 14 października 2015

Ta książka to przestroga przed unieszczęśliwieniem samej siebie . Pokazuje co się dzieje po odbiciu męża najlepszej przyjaciółce. Minty we wszystkim była druga, bo to co chciała zrobić , przeżyć, przestawić czy omówić - to już było obgadane z pierwszą zoną dawno temu... Znacznie starszy mąż zaczął się starzeć szybciej, niż sądziła, a wszyscy znajomi i rodzina męża nigdy nie dali jej zapomnieć, ze jest numerem drugim, po powszechnie ukochanej i uwielbianej pierwszej żonie.

Isabell | 2011-05-04
Przeczytana: 2011 rok

momentami miałam wrażenie że książka stoi w miejscu ale w scenie śmierci męża naprawdę się wzruszyłam i ta książka pokazuje jak czasem ciężko jest nam żyć kiedy w głowie uroi nam się coś co nie jest prawdą

Ulka | 2011-01-24

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dla kobiet w średnim wieku

Discordia | 2011-09-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2011
Przeczytana: 05 września 2011

"Druga żona" jest to opowieść o losach kobiety, która musi poradzić sobie z etykietką tej drugiej, tej która popsuła czyjeś małżeństwo, aby stać się szczęśliwą. Na dodatek życie jej nie oszczędza. Problemy narastają.
Polecam serdecznie, gdyż książkę bardzo przyjemnie się czyta.

Joanna | 2010-10-20
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: wrzesień 2010

Przeczytałam bo nie lubię nie kończyć zaczętych książek, ale tak naprawdę przez całą książkę czekałam,że może w końcu coś się zacznie dziać...nie doczekałam się.Można przeczytać ale dla mnie troszkę nudna.

Alicja | 2012-11-02
Przeczytana: 04 listopada 2012

Dobra, obyczajowa książka

Zuzanna | 2014-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2014

Znacznie lepsza niż pierwsza część, jednak biorąc pod uwagę fakt, że żeby zrozumieć drugą, trzeba znać pierwszą... Nie polecam, szkoda czasu. Są lepsze czytadła dla kobiet.

Featherfive | 2016-07-21