Pressing

9788394205973
piłka nożna, homoseksualizm
literatura piękna
pikowy

Jak bardzo polskiemu światkowi piłkarskiemu zaszkodzi coming out jednego z kluczowych piłkarzy? Czy pogłoski o sabotażu mistrzostw są prawdziwe? Skąd biorą się afrykańscy piłkarze w polskiej lidze? Przed naszą reprezentacją kilka naprawdę trudnych pytań! Futbol to mikrokosmos z siusiakiem. Miejsce kadry jest w nim szczególne. To sam czubek siusiaka PRESSING Rafała Lipskiego to powieść z gatunku political fiction, która dotyka jednego z najbardziej wrażliwych obszarów męskiej rywalizacji. Sprawdź, czy obiecujący polski napastnik przezwycięży presję społeczną. Jak ekscentryczny selekcjoner poradzi sobie z czarną owcą w drużynie? Co na mistrzostwa planują hackerzy? Czy dziennikarska obsesja przekraczania kolejnych granic moralnych jest uleczalna? To najgorętsze wydarzenie tego sezonu! Nieważne, czy jesteś kibicem, czy też futbol jest Ci obojętny ta książka sprawi, że inaczej spojrzysz na męską szatnię i zgrupowania zespołu. Przygotuj się na bardzo niewygodne odpowiedzi!

źródło opisu: Wydawnictwo Magnus, 2016

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Mychak | 2019-01-27
Na półkach: Przeczytane, Na półce
Przeczytana: styczeń 2019

Trafila w moje ręcę zupełnie nie przypadkiem, jednak mimo zinteresowania tematem w niektorych momentach musiałem się zmuszać, żeby dobrnąc do końca. Nie porywa, wątki się trochę plączą, a zakończenie to już całkowity odlot, daleko od rzeczywistości.

FCBTVpl | 2017-01-06

Tykająca bomba eksplodowała!

Miałem możliwość przeczytania książki "Pressing" Rafała Lipskiego. Książka - tykająca bomba, wreszcie ujrzała światło dzienne i eksplodowała. Gdyby nie wspominane wydawnictwo, być może wcale by się nie ukazała.

Autor jak zaznaczał w wywiadzie dla serwisu NaTemat, napisał książkę już parę lat temu i chciał ją wydać przed Euro 2012. Jednak nie zgodziło się żadne wydawnictwo. To teraz, do póki zainteresowania wydaniem nie wyraziło wydawnictwo Magnus.

Opowieść jest pełna kontrastów. Widać to już na pierwszy rzut oka, patrząc na okładkę - różaniec zakończony nie krzyżem, a różowym gwizdkiem. Jest to odniesienie do jednego z bohaterów książki (trenera reprezentacji).

Fikcja polityczna Lipskiego porusza tematy homofobii, kibicowania, rasizmu, strachu przed uchodźcami, dziennikarstwa, a przede wszystkim seksualności i homoseksualizmu.

Wyjawienie kluczowego gracza że jest gejem? Sabotaż mistrzostw? Nielegalny skauting? Presja społeczna na piłkarzu? Plany...