Mega Memory

Mega Memory
838872990X
poradniki
Ola

System Mega Memory oparty jest na znanych od stuleci technikach zapamiętywania, stosowali go już starożytni, między innymi Juliusz Cezar i Michał Anioł. Autor unowocześnił te metody treningu pamięci i dostosował do potrzeb współczesnego życia. "Mega Memory" to zadziwiająco prosty, zaskakująco efektywny sposób radzenia sobie z problemem zapamiętywania. Liczne przykłady ułatwiają opanowanie mnemotechnik i ich szerokie stosowanie na co dzień. Autor koncentruje się na praktycznej stronie systemu, skracając część teoretyczną do niezbędnego minimum. Dzięki własnej fantazji i kreatywności z łatwością zaczniemy przyswajać informacje, zapamiętanie których wcześniej powodowało trudności.

źródło opisu: Klub dla Ciebie, 2002

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Ola | 2016-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2016

Niesamowita przygoda z tą książką. Pierwszego dnia stworzyłam kilka list wyrazów, po czym następnego potrafiłam je wciąż odtworzyć z pamięci i to w identycznej kolejności. Z jednej metody nawet korzystałam kiedyś wcześniej - niemieckich słówek zawsze uczyłam się kojarząc je z jakimiś obrazkami. Serdecznie polecam tę pozycję dla wszystkich, którzy chcą poćwiczyć swoją pamięć i poznać różne techniki, dzięki którym nauka będzie o wiele przyjemniejsza.