Niewola za obce i swoje grzechy. Jeńcy w obozach na Ukrainie 1938-1953

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
historyczna

Książka omawia problem jeńców wojennych na Ukrainie w okresie od 1939 r. do czasu ostatniej repatriacji w 1953. Autor podjął próbę przedstawienia życia jeńców wojennych, traktowanych jako niewolnicza siła robocza, i ich nadzorców, we wszystkich możliwych aspektach, co rzuca nowe światło na istotę sowieckiego systemu. Szczególnie interesujące są, po raz pierwszy ujawnione, metody pracy NKWD skierowanej na tworzenie agentury wśród jeńców przebywających w sowieckiej niewoli, służb specjalnych oraz ich konfrontacji ze służbami III Rzeszy.

biawona | 2013-03-03
mariola | 2016-10-30