Prof. Filutek 1967-1984

Cykl: Profesor Filutek (tom 2)
Wydawnictwo: Ongrys
8 (8 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
komiks, Filutek, paski komiksowe
komiksy
musang

Profesor Filutek to elegencki starszy pan. Nosi charakterystyczny staroświecki żakiet i melonik. Jest pogodny, nieco naiwny, a czasem odrobinkę złośliwy. Wciąż pełen energii i cikawości świata. Jest też niezwykle pomysłowy - na każdy problem znajdzie jakieś niekonwencjonalne rozwiązanie. Jego przygody czasem są nostalgiczne, czasem romantyczne, a zazwyczaj po prostu wesołe. I ta pogoda ducha profesora Filutka udziela się czytelnikom, czyniąc z tych komiksów dzieło uniwersalne i ponadczasowe.
Paski z przygodami profesora Filutka oraz jego pieska Filusia ukazywały się w tygodniku "Przekrój" w latach 1948-2003. Odcinki z lat 1948-1966 zostały zamieszczone w pierwszej księdze. W drugiej znajduje się kolejnych 814 odcinków, a w przygotowaniu jest jeszcze trzeci tom.

źródło opisu: Ongrys, 2016

źródło okładki: http://www.ongrys.pl/index.php

fauni | 2019-08-18
Na półkach: Humor, Posiadam, Przeczytane

Uroczy Profesor Filutek wrócił na swoje i moje ulubione miejsce ...do kwartalnika PRZEKRÓJ i spotkał tam równie uroczego dżentelmena, Profesora Tutkę :)

Rege | 2018-08-08

Jak to miło spotkać Pana Profesora i nie musieć czekać na kolejne wydanie gazety ;-)