Wyzwanie czytelnicze LC

Potworna

Wydawnictwo: CzyTam
Monstrous
Mijako

Miasto Bryre cierpi pod wpływem magii złego czarownika. Jego klątwa sprawia, że dziewczęta chorują i znikają bez śladu, a wszyscy mieszkańcy żyją w strachu. Nikomu nie wolno wychodzić z domu po zmroku. Kymera jednak może działać tylko nocą, niezauważona przez ludzi. Ojciec dziewczynki twierdzi, że nie zaakceptowaliby jej skrzydeł, śrubek na szyi czy zwieńczonego kolcami ogona. Zabiliby ją....

Kymera jednak może działać tylko nocą, niezauważona przez ludzi. Ojciec dziewczynki twierdzi, że nie zaakceptowaliby jej skrzydeł, śrubek na szyi czy zwieńczonego kolcami ogona. Zabiliby ją. Nie zrozumieliby, że została stworzona, by ratować dziewczęta z Bryre.

Mimo ostrożności wzbudza zainteresowanie chłopaka o imieniu Ren, który odkąd ją ujrzał, co noc zostawia dla niej przy fontannie różę. Okazuje się, że wie o ginących dziewczynkach, czarowniku i panoszącej się w mieście czarnej magii. A jego wiedza zmieni całe życie Kymery.

Przywodząca na myśl „Frankensteina” i baśnie braci Grimm debiutancka powieść MarcyKate Connolly wyróżnia się ekscytującą, oryginalną fabułą o klasycznym rodowodzie.

źródło opisu: www.czy-tam.pl

źródło okładki: www.czy-tam.pl

Keenyah | 2017-10-09
Przeczytana: 2017 rok

Niesamowita, przepełniona magią książka wciągająca jak Harry Potter i równie dobra jako kandydat na bestseller.
Jest niestety jedno ALE...
Zbyt szybki koniec, bez rozwinięcia co i jak? Kto z kim? Gdzie i po co...? Zabolało mnie to strasznie, bo książka szła cudnie płynnie a tu taki paszkwil w finale... Dlatego u mnie tylko 7/10, a mogło być i nawet 11...

Polecam

eR_ | 2016-10-08
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 07 października 2016

Baśniowe krainy mają to do siebie, że postaci je zamieszkujące są niezwykłe, bądź mają jakieś niezwykłe moce, którymi się dzielą z każdym.Nie zawsze te przymioty przynoszą same dobre rzeczy, ale nawet kraj baśniowy rządzi się swoimi prawami.Zło i dobro toczą odwieczną walkę i szala nie raz, nie dwa razy przechyla się na którąś ze stron.Bohater, albo dąży do tego aby pokonać zło, albo jest biernym obserwatorem, który pod wpływem jakiegoś impulsu rusza do walki.

Kymera to niezwykła dziewczyna, która wiedzie spokojne życie na odludnej farmie.Stworzona przez swojego ojca, nie jako od nowa, ma pewne nietypowe umiejętności, które wykorzystuje chętnie aby pomóc nieszczęśnikom.
A dzieje się wiele.Potężny i złowrogi czarownik, od lat wykrada dziewczyny z pewnego miasta, które w wyniku jego czaru zapadają na tajemnicza chorobę, a po pewnym czasie znikają bez śladu.Kymera jest więc szczęśliwa, kiedy ojciec nakazuje jej porywać uśpione dziewczyny i sprowadzać je do ich domu, a tym samym...

zaczytanywksiazkach | 2017-01-12

MarcyKate Connolly jest pisarką i menedżerką kultury. Mieszka w Nowej Anglii w Stanach Zjednoczonych wraz z mężem i mopsami. Uzależniona od kawy i książek.*

Kymera chce uratować wszystkie dziewczęta mieszkające w Bryre, miasteczku, które jest pod wpływem magii czarnoksiężnika powodującej, iż znikają wszystkie dziewczęta. Może ona działać tylko w nocy, gdyż jest inna od ludzi. Po pewnym czasie okazuje się, że nie wszystko jest tym, czym na pierwszy rzut oka wydaje się być. Kłamstwa mogą doprowadzić do tragedii.

Ta książka spodobała mi się przede wszystkim dlatego, że autorka cały czas mnie zaskakiwała. Wiele rzeczy było owianych aurą tajemniczości, wciąż wychodziły na jaw nowe fakty i wydawało mi się już, że wiem jak cała historia się zakończy, jednakże tak się nie działo. Pani Connolly posługuje się niebywale lekkim i płynnym językiem. Ma dar do tworzenia opisów, ponieważ są one bardzo szczegółowe, dobrze się je czyta i łatwo można sobie wszystko wyobrazić.

Kymera jest hybrydą,...

Książkomaniacy | 2016-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2016

ksiazkomaniacyrecenzje.blogspot.com

Na miasto Bryre spadła okropna klątwa, która sprawia, że dziewczęta chorują i znikają bez śladu. Wszyscy mieszkańcy cierpią pod wpływem magii złego czarownika. Boją się wychodzić z domu po zmroku, żyją w ciągłym strachu o życie swoich dzieci. Kymera została stworzona w laboratorium, by pomóc innym i uwolnić miasto od klątwy. Może działać tylko w nocy, by pozostać niezauważoną. Ojciec Kymery twierdzi, że ludzie nie zaakceptowaliby jej skrzydeł, śrubek na szyi czy zwieńczonego kolcami ogona. Ludzie boją się inności, stronią od niej, często chcą ją tępić. Zabiliby ją. Nie potrafiliby zrozumieć, że Kymera została stworzona po to, by ich wybawić. Ma uchodzić za człowieka, więc lepiej żeby nikt nie dowiedział się, co kryje pod peleryną.

"W jakimś celu stworzył mnie z ogonem węża, skrzydłami ogromnego kruka, pazurami i oczami kota."

Mimo ogromnej ostrożności zostaje zauważona przez chłopaka o imieniu Ren. Okazuje się, że ten wie o ginących...

Czytaczyk | 2018-05-22
Przeczytana: 22 maja 2018

Przyznam się szczerze, że pierwsze co przyciągnęło mnie do tej książki, to była jej okładka. Dopiero po chwili przeczytałam opis i zostałam niesamowicie zaintrygowana. MarcyKate Connolly stworzyła niepowtarzalną i niebanalną historię. Fabuła opiera się na perypetiach niezwykłej dziewczynki. Kymera jest przeuroczą i przesympatyczną postacią i ma talent do pakowania się w tarapaty. Bez trudno mogłaby nawiązać przyjacielskie relacje z innymi, ale jej wygląd nie pozwala na to. Autorka wykreowała ciekawą postać, ale nie poprzestała tylko na tym. Świat, w którym przyszło żyć Kymerze również jest intrygujący. Pełen tajemnic, niebezpieczeństw i magii pomieszanej ze zwyczajnością. Connylly posługuje się barwnym i przyjemnym piórem. Całość czyta się dobrze i naprawdę szybko. Świetnie się przy niej bawiłam, jedynie zakończenie mnie rozczarowało. Autorka potraktowała końcówkę po macoszemu, jakby chciała to jak najszybciej skończyć. W tym miejscu chciałam jeszcze wrócić do okładka, która oprócz...

zaczytanasowka | 2018-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2018

Zacznijmy może od okładki która jest świetna.
Jej struktura przypomina skórę :)
I samo zdjęcie również jest śliczne.
Warto taki egzemplarz mieć w swojej biblioteczce.
A teraz coś co mole lubią najbardziej - treść.
Akcja dzieje się w Bryre.
Mieście na które została rzucona klątwa.
Czarownik swym czarem zaraża dziwną chorobą dziewczęta, które porywa.
Kymera to wyjątkowa dziewczyna. Jest hybrydą, jej tata naukowiec przywołał ją do życie po niefortunnym wypadku. Nasza bohaterka posiada skrzydła, ogon z jadem oraz ciekawe śruby w szyi. Tylko ona może pokonać czarownika, więc pod osłoną nocy ratuje ze szpitala. Pewnego razu spotyka koło fontanny Rena. Chłopca w jej wieku, który zostawia jej różę.
Niestety wiedza Rena zamieni świat Kymery w popiół...
Czy nasza bohaterka odrodzi się niczym feniks ???
Piękna i magiczna historia.
Dziewczyna na zewnątrz jest potworem, śmiercionośną maszyną.
Za to w środku jest pełna miłości, oddania i dobra.
Tylko czy ludzie dają jej szansę...

Przeczytana: 30 sierpnia 2016

Moje oczekiwania przed przeczytaniem
Potworna to przymiotnik, który w świecie pisarstwa może oznaczać wiele, od brzydkiej szkarady po nieokiełznany charakter albo jeszcze coś innego. MarcyKate w swojej debiutanckiej książce, jak można domyślić się po okładce, nieco oszpeciła naszą bohaterkę. Ale, ale, jak to często bywa, nie taki straszny potwór jak go malują. Kymera to dziewczyna z dobrym i ciepłym sercem. Tyle, że los postanowił inaczej.

Moje odczucia podczas czytania
Pierwszą stronę oraz okładkę czytałam po kilka razy. W końcu podczas czytania główną rolę odgrywa wzrok, zatem jemy i oczami. A ta książka z pewnością nakarmi Was swoją estetyką.
Przez pierwszy etap czyta się naprawdę luźno i przyjemnie. Poznajemy osobę, która dopiero odkrywa świat. Hybryda, która ma tylko ojca. Ale czy na pewno wszystko jest takie jak się wydaje?
Drugi etap czyli uznana przeze mnie reszta książki wymaga wolniejszego trawienia. Pojawia się wiele rzeczy, które budzą wątpliwości i stawiają Nas w...

Anna | 2016-10-06

Ksiązka ciekawa, trochę bardziej jak baśń. Fajna , lekka , przygodowa.
Warta przeczytania

Natka Natalia | 2016-09-19

Książka ,,Potworna" opowiada o Kymerze. Dziewczynka niby jest człowiekiem, lecz nie do końca. Została ożywiona i tylko niewielka jej część pozostała. Jest hybrydą, która ma uratować dziewczynki przed chorobą zesłaną przez czarnoksiężnika. Ma za zadanie nocą wykradać chore dziewczynki i przynosić je ojcu, który wywiezie je w bezpieczne miejsce. Kymerze bardzo się to podoba, ponieważ myśli, że robi coś dobrego. Ludzie jednak cierpią, ponieważ w mieście panuje czarna magia czarnoksiężnika i coraz więcej osób choruje. Czy Kymera pokona czarnoksiężnika? Kto się nim okaże? I jakie będą skutki?

,,Potworna" wciągnęła mnie od pierwszej strony. Jest to świetna historia osadzona w magicznym świecie z oryginalnymi bohaterami. Można powiedzieć, że książka ideał. Jest jednak jeden poważny zgrzyt o którym powiem wam później.

Najpierw jednak opowiem wam o bardziej przyjemnych rzeczach. Okładka. Jest ona bardzo ładna i ma fantastyczną fakturę. Jeśli nie widzieliście jej na żywo, to polecam...

BookParadise | 2016-09-07
Przeczytana: 07 września 2016

Recenzja również na: http://bookparadisebynatalia.blogspot.com/

Kymera jest bardzo ciepłą i sympatyczną dziewczynką. Jest
również połączeniem ludzkiego ciała, głowy węża, skrzydeł kruka, kocich oczu oraz pazurów.
Została stworzona przez swojego ojca, który pragnął ją odzyskać po tym, jak została zabita przez czarnoksiężnika.
Jednak ceną jej powrotu do życia była utrata wspomnień.
Szkolona do walki, ma za zadanie chronić dziewczynki z miasta, które porywa zły czarnoksiężnik.
Kymera pragnie rozmawiać z innymi ludźmi, jednak nie może sobie na to pozwolić, ponieważ wszyscy by się jej bali.
Kiedy spotyka chłopca o imieniu Ren, wszystko się zmienia.

Fabuła książki jest cudowna! Połączenie baśni i bajek zrobiło jedną, wielką, euforyczną  bombę.
Ostatnio nie bawiłam się tak dobrze z żadną książką.
Autorka stworzyła niesamowitą historię, z oryginalną i niebanalną fabułą.
Przenosi nas w inny, odległy, nieznany świat, który wzbudza miłość czytelnika do powieści dziecięcych.

W książce...