Ekspozycja bez tajemnic. Jak robić świetne zdjęcia każdym aparatem

Wydawnictwo: Galaktyka
hobby
youstyna

"Ekspozycja bez tajemnic" to jedna z najpopularniejszych na świecie książek o fotografii. W Polsce została sprzedana w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy. Nowe wydanie ma jeszcze ciekawsze zdjęcia i bogatszą treść! Bryan Peterson wyjaśnia fundamentalne kwestie dotyczące światła, przysłony i czasu naświetlania oraz ich wzajemnego oddziaływania. W bardzo przystępny, barwny sposób odpowiada...

Bryan Peterson wyjaśnia fundamentalne kwestie dotyczące światła, przysłony i czasu naświetlania oraz ich wzajemnego oddziaływania. W bardzo przystępny, barwny sposób odpowiada na pytanie, jak osiągnąć prawidłową ekspozycję nawet w bardzo trudnych sytuacjach. Książka uczy też, jak uzyskać doskonałą ostrość i kontrast obrazów lub rozmyć w nieostrości tło oraz elementy drugoplanowe. Tłumaczy, w jaki sposób zamrozić ruch i efektywnie mierzyć oświetlenie fotografowanej sceny, podaje zasady korzystania z filtrów i… fotografowania trajektorii gwiazd.

Obecne wydanie jest poszerzone o rozdział szczegółowo omawiający stosowanie lampy błyskowej, a wszystkie zagadnienia zilustrowano zupełnie nowymi zdjęciami. To znakomity przewodnik po trudnym świecie fotografii, przeznaczony zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych.

"»Ekspozycja bez tajemnic« wprowadzi początkujących w obszar świadomej fotografii, a zaawansowanym pomoże ugruntować i uporządkować zdobytą wcześniej wiedzę. Ci drudzy z pewnością natkną się w niej także na nowe tematy. Sposób, w jaki Peterson tłumaczy poszczególne zagadnienia, stał się znakiem rozpoznawczym jego książek. Nie inaczej jest w przypadku najnowszego, poszerzonego i zaktualizowanego wydania. Nowe zdjęcia, przeredagowany tekst oraz dodatkowe materiały są niewątpliwym atutem tej publikacji. Polecamy!"
"Fotopolis.pl"

"Fotografia staje się tak powszechna jak jedzenie lub obsługa komputera. Technologia cyfrowa, którą otrzymaliśmy nie tak dawno, dodatkowo wywołuje przekonanie, że współczesny aparat fotograficzny jest narzędziem doskonałym, a więc niepotrzebna jest już żadna wiedza, aby robić zdjęcia poprawne technicznie – że właściwie każdy może fotografować. To jednak bardzo mylny, iluzoryczny pogląd. Z doświadczenia wiem, że nawet szczęście – w tym także szczęście fotografa – sprzyja umysłom wykształconym oraz rzetelnej wiedzy. Książka Bryana Petersona tego właśnie dotyczy. Napisana przez entuzjastę fotografii, życzliwie i przystępnym dla każdego językiem, przekazuje nam wiedzę potrzebną do lepszego panowania nad tym medium, aby je bardziej świadomie i kreatywnie wykorzystywać.
»Ekspozycja bez tajemnic« to publikacja bardzo przydatna dla wszystkich interesujących się wykonywaniem zdjęć analogowych i tych nowoczesnych, cyfrowych. Jest szczególnie cenna dla tych, którzy weszli na fascynującą, pełną tajemnic drogę, jaką jest pasja fotografowania i którzy chcą w pełni wykorzystać możliwości swojego sprzętu."
Tomasz Tomaszewski

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!