Wspomaganie rozwoju umysłowego trzylatków i dzieci starszych wolniej rozwijających się

Wydawnictwo: WSiP
9 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
8302077194
Kamila

Trzeci rok życia dziecka - to szalenie ważny okres rozwojowy. Jest to przecież czas konstruowania własnego "Ja" i podążania ku innym ludziom, aby ich poznać, zrozumieć i pokochać. W tym czasie krystalizuje się także dziecięca ciekawość świata i nastawienie do samodzielnego poznawania i działania. Od sposobu wychowania w trzecim roku życia zależy w dużej mierze to, czy będzie ono rozumne, odważne i mądre, czy zalęknione i bezradne. Doprawdy warto wspomagać trzylatka w jego rozwoju, bo opłaci się to stokrotnie. Żeby robić to mądrze, trzeba jednak orientować się w możliwościach rozwojowych maluchów i wiedzieć, jak z nimi postępować.

źródło opisu: WSiP, 2004

źródło okładki: www.kompendium.info.pl

wCzepkuUrodzona | 2018-12-29
Przeczytana: grudzień 2009

Świetna pozycja dla każdego nauczyciela i rodzica. To kanon dla każdego nauczyciela edukacji przedszkolnej. Koniecznie do przeczytania.