Pyszne klimaty

Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
youstyna

W książce znajdziemy mnóstwo smakowitych, sprawdzonych przepisów – na niemal każdą okazję, łatwiejsze i trudniejsze, dla zupełnych debiutantów i osób, które niejedno w swoim życiu upiekły czy ugotowały, ale czasami po prostu brakuje im inspiracji. 120 pomysłowych przepisów na rewelacyjne zupy, przekąski, sałatki, dania główne i desery. Świetne do przyrządzenia letnią porą, z wykorzystaniem...

120 pomysłowych przepisów na rewelacyjne zupy, przekąski, sałatki, dania główne i desery. Świetne do przyrządzenia letnią porą, z wykorzystaniem sezonowych owoców i warzyw. Sprawdzone przez magazyn „Moje Gotowanie”. Łatwe, lekkie i pyszne, proste w przygotowaniu. Dania kuchni polskiej i światowej. Na duży rodzinny, wykwintny obiad i szybką przekąskę. Zdrowe sałatki i kolorowe desery.

Zaczynamy od zup – kremy, musy, chłodniki, warzywne i owocowe, bardziej tradycyjne (jak barszczyk ze szczawiem czy botwinka po polsku) i odważniejsze (jak zielone gazpacho czy cytrynowa z kurczakiem i kuskusem). Potem zachęcamy do przyrządzenia przekąsek – tartaletek, roladek, placuszków, prostych i szybkich (jak smażone figi z cebulą) i bardziej pracochłonnych (jak sformattino z bakłażana).

W następnej kolejności prezentujemy sałatki – m.in. z wędzonym pstrągiem, z młodą marchewką i brzoskwiniami, a nawet z kurczakiem i truskawkami.

Dalej pojawiają się dania główne – mięsa, ryby, tarty, makarony, pieczone, smażone, zapiekane, grillowane i gotowane, od kurczaka na kilka sposobów i steku ze szparagami, przez tadżin, spaghetti z pomidorami i risotto z owocami morza po racuchy z kaszy jaglanej i placki z kuskusu.

I wreszcie na końcu przedstawiamy obłędne desery – sorbety, torty, rolady, zawijane babeczki, rożki z kruchego ciasta i domowe jagodzianki, orzeźwiające smoothies i likiery.

Aneta | 2016-08-22

Na rynku wydawniczym wiele jest książek kucharskich i poradników z niezliczoną ilością przepisów na pyszne dania. Do tego jest internet i cała masa kulinarnych blogów. Oferta jest bogata, dlaczego więc właśnie ta książka miałaby być godna szczególnej uwagi? Powodów jest kilka... Cała recenzja w linku: http://ksiazkiweterze.pl/k2/w1/2016/08/22/pyszne-klimaty-burda-ksiazki/

Dawno nie pisałam o żadnej książce kulinarnej prawda? Nie wiem jak tyle czasu wytrzymałam, więc muszę koniecznie szybciutko to nadrobić ;) Przecież wiecie doskonale jak uwielbiam książki z przepisami. Szaleję na ich punkcie więc w mojej domowej kulinarnej biblioteczce nie mogło zabraknąć tego tytułu! Choć tak naprawdę przygarnęłabym wszystkie możliwe książki kulinarne ;)

"Pyszne klimaty" to druga część z serii "Moje gotowanie" wydawnictwa Burda Książki. Jakiś czas temu miałam okazję pokazać Wam i napisać kilka słów o książce "Słodkie klimaty". Wtedy głównym tematem było oczywiście słodkości, teraz przeważają dania słone, choć i tutaj nie zabraknie kilku pysznie wyglądających deserów na osłodę :)

Wewnątrz znajdziemy podział na pięć rozdziałów. Zacznij od zupy, Przekąski, Sałatki dobre na wszystko, Obiad na stole oraz Owocowy zawrót głowy. W każdym z tych rozdziałów znajdziemy po kilkanaście, albo i po kilkadziesiąt różnych przepisów. Nie liczyłam dokładnie, ale jest ich około...

Weronika | 2016-07-30
Przeczytana: 15 lipca 2016