Zwierzoboty. Szkolna awaria

Tłumaczenie: Michał Zacharzewski
Wydawnictwo: Wilga
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Petbots: School Shutdown

Kot Robokot, myszka Iskierka i ptaszek Flo zadomowili się w szkole. W wolnych chwilach pomagają dzieciom, wykorzystując swoje niezwykłe, mechaniczne umiejętności. Jednak muszą to robić w sekrecie, żeby o ich istnieniu nie dowiedział się żaden dorosły! Kiedy chłopiec, z którym się przyjaźnią, przypadkowo psuje szkolny komputer, Robokot obiecuje go naprawić. Potem jednak zaczyna się dziwnie zachowywać. Co mu się stało? Zupełnie jakby jego oprogramowanie oszalało! Zwierzoboty zdają sobie sprawę, że ich przyjaciel zaraził się internetowym wirusem. Teraz od Flo, Iskierki i dzieciaków zależy, czy Robokot pozbędzie się wirusa, zanim zepsuje się na dobre.

źródło opisu: http://sklep.gwfoksal.pl/zwierzoboty-t-2-szkolna-awaria.html

źródło okładki: http://sklep.gwfoksal.pl/zwierzoboty-t-2-szkolna-awaria.html

poziomka231 | 2016-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2016

Chyba wszystkie dzieciaki, a już w szczególności chłopcy lubią opowieści o robotach i stworzeniach ze szczególnymi zdolnościami. Takie są właśnie Zwierzoboty. Trzy roboto- zwierzaki, stworzone przez naukowca w "Szkolnej awarii" mieszkają na szkolnym strychu, w "Wielkiej ucieczce" muszą dać sobie radę poza nią. Robokot, Iskierka i Flo mają świetny kontakt z dziećmi, nieco gorszy z dorosłymi jak na przykład z panem Woźnym ze szkoły.
Obydwie opowieści są ciekawe i wciągające, jednak mojej Zuzi bardziej przypadła do gustu "Szkolna awaria", w której to cała szkoła staje na głowie poprzez głupi wybryk jednego z uczniów, który ściągając grę na lekcji informatyki przypadkiem ściąga również wirusa. Wirus szaleje w całej szkole, dzieje się przez niego wiele dziwnych sytuacji. Jak się również okazuje wirus ma też wpływ na naszych bohaterów....Nadzwyczajne zdolności Zwierzobotów na pewno oczarują wszystkich milusińskich, co do tego nie mam wątpliwości.

Warto zwrócić uwagę na świetny humor...