Star Wars. Statek Przemytnika. Książka z modelem do złożenia

Tłumaczenie: Anna Hikiert
Wydawnictwo: Egmont Polska
emik84

Dawno, dawno temu odległą galaktykę przemierzał statek, który nie miał sobie równych Dołącz do Hana i Chewbacki na pokładzie najszybszej sterty złomu w galaktyce! Rozwiąż zadania, przeżyj na nowo niezwykłe przygody, zbuduj własny przemytniczy statek i zostań pilotem Sokoła Millenium! Pozycja obowiązkowa dla każdego fana galaktycznych konstrukcji.

źródło opisu: Egmont Polska, 2016

źródło okładki: http://www.empik.com/

Kosz_z_Książkami | 2016-07-14

Star Wars. Statek Przemytnika. Książka z modelem do złożenia

Co jakiś czas ludzi ogarnia szał na temat danej serii, zazwyczaj jednak moda na dany cykl przychodzi i odchodzi, zastąpiona czymś nowym i lepszym. Są jednak takie dzieła, które wydają sie nie odczuwać upływającego czasu i które tak samo bawią i poruszają kolejne pokolenia. Do takich dzieł niewątpliwie zaliczymy Gwiezdne Wojny. Kto z nas nie oglądał po kilka razy kolejnych części sagi z czystą przyjemnością? Obecnie, za sprawą najnowszego filmu ponownie można było odczuć niezwykłość tego uniwersum i jak to bywa filmowi towarzyszyło sporo książek i gadżetów. Pragnę wam przedstawić pozycję będącą połączeniem i jednego i drugiego, skierowaną do dzieci książeczkę "Star Wars. Statek Przemytnika. Książka z modelem do złożenia".

Książkę można podzielić na trzy części. Model Sokoła Milenium, instrukcję niezbędną do jego złożenia i książeczkę pełną gier, zabawa i łamigłówek powiązanych z uniwersum Gwiezdnych Wojen. W książeczce...

książek: 1978

Mój brat jest ogromnym fanem Gwiezdnych Wojen. Ma mnóstwo rzeczy związanych z tą serią, a po domu pląta się ogromna ilość figurek. Kiedy zobaczyłam, że zbliża się premiera książeczki, gdzie w środku znajduje się model Sokoła Millennium wiedziałam, że to będzie coś, co sprawi, że Klusek odejdzie od komputera. Miałam rację.

W środku znajdujemy całkiem dobrej jakości części, do złożenia statku, a dodatkowo instrukcję i kilka zagadek i zadań, które można rozwiązać później.

Oboje spodziewaliśmy się, że skoro ta pozycja przeznaczona jest raczej dla dzieci, niż dorosłego, złożenie modelu będzie banalne. Okazało się jednak, że wcale takie nie było. Jak już wspominałam elementy są naprawdę dobrej jakości, co mnie zaskoczyło. Łączenie ich i składanie nie jest jednak zbyt proste i niektóre części nie trzymają się za dobrze. Cierpliwość jest niezbędnym narzędziem, jeśli chcecie zrobić to dobrze. Dodatkowym minusem jest zbyt słaba instrukcja. Trzeba się nieźle wysilić, by zrobić wszystko tak,...

eR_ | 2016-06-04
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 02 czerwca 2016

"Star Wars"- epidemia która opanowała świat prawie 40 lat temu i nadal daje znać o sobie.Niezliczone książki, komiksy, figurki ulubionych postaci, modele do składania kosmicznych wahadłowców...Można by wymieniać tak długo.
Czego dowodem może być model, który mam przed sobą.

A jest to najsłynniejszy statek, z całego uniwersum Gwiezdnych Wojen.Obok Gwiazdy Śmierci, jeden z najbardziej znanych obiektów.Chodzi tu oczywiście o Sokoła Millenium, na którym znany awanturnik i przemytnik Han Solo, dokonywał wzniosłych czynów.Model ten jest bardzo łatwy do złożenia, wystarczy zwracać uwagę, na to, co jest zawarte w instrukcji.

To znakomity pomysł, połączyć składanie świetnych statków, z książeczką która zawiera mnóstwo faktów, anegdot, a także zagadek związanych ze Star Wars.Nie wypada nie polecić.Ja swój Statek Przemytnika, otrzymałem dzięki uprzejmości Wydawnictwa Egmont.

emik84 | 2016-06-04

Publikacja podzielona jest na dwie części. W pierwszej z nich autor zaprasza dzieci do zabawy inspirowanej Gwiezdnymi Wojnami. Są tu np. zaszyfrowane wiadomości, trasa na Kessel, którą trzeba pokonać w jak najszybszym tempie, wykreślanki dotyczące Sokoła Millennium, labirynty które musi przemierzyć Lando aby zniszczyć Gwiazdę Śmierci, łączenie w pary szturmowców i co najważniejsze instrukcja złożenia Statku Przemytników - Sokoła Millennium. Atrakcji jak widać nie brakuje.

Jeśli chodzi natomiast o model to okazał się on rewelacyjnym pomysłem. Po pierwsze dzięki precyzyjnej instrukcji łatwo go złożyć i już ośmiolatek powinien ogarnąć to zadanie praktycznie samodzielnie. Po drugie model jest duży, wysoki wraz z podstawą na 12 cm a tekturowe elementy są grube i wytrzymałe tak, że cała konstrukcja jest solidna i trwała. Ponadto do jego złożenia nie potrzebny jest klej. Sam Statek Przemytnika po złożeniu prezentuje się natomiast rewelacyjnie i dzięki świetnej grafice fajnie odwzorowuje...