Pokolenia w czerni

Wydawnictwo Vectra
2016-01-01
2016-01-01
górnyśląsk śląsk wojna tożsamość

Opis pierwszych lat po zakończeniu drugiej wojny światowej na terenie jednej śląskiej miejscowości, zawiłe losy bohaterów, traktowanie ślązaków jako sympatyków Niemiec, dlatego zawsze byli traktowani podejrzanie.

Po raz pierwszy czytam książkę historyczną z dialogami w gwarze śląskiej. Ciekawe doświadczenie a i przedstawione fakty pozwoliły przybliżyć i poznać choć troszkę specyficzną a może i nawet trudną sytuację Ślązaków zaraz po wojnie. Jak dla mnie rewela !

• Powieść
  • Posiadam (papier)
  • Powieść
  • W bibliotece

Dodaj cytat z książki Pokolenia w czerni