Najpiękniejsze baśnie Charles'a Perrault

literatura dziecięca
Wydawnictwo Olesiejuk
2016-01-01
1997-01-01

Okładka książki Najpiękniejsze baśnie Hans Christian Andersen, Jacob Grimm, Wilhelm Grimm, Charles Perrault, Francesca Rossi
Najpiękniejsze... Hans Christian Ande...
Okładka książki Kopciuszek Wiesław Drabik, Charles Perrault
Kopciuszek Wiesław Drabik, Cha...

Kolejna książka z bajkami dla dzieci napisana odrzucającym językiem. Typowa prezentowa pozycja, którą dostajemy od cioci lub wujka kupującego prezent na szybko, bo ładnie wygląda, duża i niedroga. Jak to mówią, źle skrojona, ale za to mocno zszyta. Nie wiem czy inne wydania są lepsze, może inaczej przełożone. Nie polecam dla dzieci.

W zbiorze pt. „Najpiękniejsze baśnie Charles'a Perrault” znajdziemy 9 pięknych opowiastek autora: Kot w butach, Śpiąca królewna, Tomcio Paluch, Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Sinobrody, Ośla skórka, Knyps z czubkiem oraz Wróżki. Każda z nich zaliczana jest do kanonu literatury dziecięcej. Przyznam, że utwory zawarte w książce nie do końca były mi w całości znane. Z dwoma z nich, wymienionymi na końcu, zetknęłam się bowiem po raz pierwszy dlatego tym bardziej cieszę się, że mogłam wśród twórczości pisarza odkryć coś nowego.

Tematyka utworów, bohaterowie i sytuacje w jakich się znaleźli są bardzo różnorodne. Każda historia jest ciekawa, każda wywołuje błysk w oku dziecka, wreszcie każda uczy i bawi najmłodszych rozwijając wyobraźnię i uprzyjemniając wolny czas. Autor starał się w nich również moralizować młodego czytelnika. W jego utworach dobro zawsze zwycięża zło.

Książka jest solidnie wydana, szyta a grubą oprawę wypełniono gąbką. Publikacja jest prawdziwą perełką i egzemplarzem iście kolekcjonerskim. Baśnie w dużym formacie wzbogacają rewelacyjne ilustracje wypełniające nierzadko nawet całe strony książki, których autorką jest Francesca Rossi, popularna włoska rysowniczka. Bardzo podobają mi się wizualnie, są delikatne, barwne i stonowane, bardzo przyjemne dla oka. Przy takiej pięknej lekturze i w takim fantastycznym wydaniu na pewno nie można się nudzić.

Baśnie od pokoleń towarzyszą dzieciom wprowadzając w ich życie odrobinkę magii, niesamowitości, pobudzając wyobraźnię i zwyczajnie dając maluchom masę radości. Choćby dlatego warto zainteresować się tym uroczym egzemplarzem i obdarować tak wartościowym prezentem tych, których kochamy najbardziej – nasze dzieci ;)

Baśnie w tej książce są bardzo okrojone w szczegóły, czytało się to jak streszczenia. Muszę synowi kupić inną książkę, aby mógł dokładnie poznać baśnie. Plusem tej książki są bardzo ładne ilustracje na każdej stronie.

W prezencie od WEDEL

W prezencie od WEDEL

Bardzo dobra, książka dla dzieci, zachęcam by czytać ją najmłodszym :)

Bardzo dobra, książka dla dzieci, zachęcam by czytać ją najmłodszym :)

• Dzieciństwo
  • Literatura Dziecięca