Najpiękniejsze baśnie Charles'a Perrault

- Sinobrody
- Kot w butach
- Tomcio Paluch
- Śpiąca królewna

Ilustracje do książki wykonała Francesca Rossi.

źródło opisu: www.wydawnictwoolesiejuk.pl

źródło okładki: www.wydawnictwoolesiejuk.pl

Bardzo dobra, książka dla dzieci, zachęcam by czytać ją najmłodszym :)

Marta94 | 2017-03-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Baśnie

W prezencie od WEDEL

krzyscongo | 2016-10-25

Kolejna książka z bajkami dla dzieci napisana odrzucającym językiem. Typowa prezentowa pozycja, którą dostajemy od cioci lub wujka kupującego prezent na szybko, bo ładnie wygląda, duża i niedroga. Jak to mówią, źle skrojona, ale za to mocno zszyta. Nie wiem czy inne wydania są lepsze, może inaczej przełożone. Nie polecam dla dzieci.

emik84 | 2016-07-12

W zbiorze pt. „Najpiękniejsze baśnie Charles'a Perrault” znajdziemy 9 pięknych opowiastek autora: Kot w butach, Śpiąca królewna, Tomcio Paluch, Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Sinobrody, Ośla skórka, Knyps z czubkiem oraz Wróżki. Każda z nich zaliczana jest do kanonu literatury dziecięcej. Przyznam, że utwory zawarte w książce nie do końca były mi w całości znane. Z dwoma z nich, wymienionymi na końcu, zetknęłam się bowiem po raz pierwszy dlatego tym bardziej cieszę się, że mogłam wśród twórczości pisarza odkryć coś nowego.

Tematyka utworów, bohaterowie i sytuacje w jakich się znaleźli są bardzo różnorodne. Każda historia jest ciekawa, każda wywołuje błysk w oku dziecka, wreszcie każda uczy i bawi najmłodszych rozwijając wyobraźnię i uprzyjemniając wolny czas. Autor starał się w nich również moralizować młodego czytelnika. W jego utworach dobro zawsze zwycięża zło.

Książka jest solidnie wydana, szyta a grubą oprawę wypełniono gąbką. Publikacja jest prawdziwą perełką i...

TakMialoByc | 2015-12-31
Przeczytana: 30 grudnia 2015

Baśnie w tej książce są bardzo okrojone w szczegóły, czytało się to jak streszczenia. Muszę synowi kupić inną książkę, aby mógł dokładnie poznać baśnie. Plusem tej książki są bardzo ładne ilustracje na każdej stronie.