Mezopotamia

Tłumaczenie: Hanna Cieśla
Seria: Leksykon: cywilizacje
Wydawnictwo: Arkady
Mesopotamia

Tom przedstawia starożytną cywilizację Mezopotamii ziem położonych między Tygrysem i Eufratem. Bogata dokumentacja fotograficzna prezentuje najnowsze osiągnięcia archeologii i historii sztuki.

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Tinkerbelle | 2017-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2017

Nazwy własne powiązane z kulturą Mezopotamii nie zagościły w naszej popkulturze (jak np. stało się to z Faraonami egipskimi), przez co imiona władców to istne łamańce językowe, których nie sposób zapamiętać. Leksykon uświadomił mi przede wszystkim jak niewiele wiem o tym regionie i jego historii.

apl | 2016-02-25
Przeczytana: 20 lutego 2016

Bardzo nierówna "książka". Z jednej strony fajnie opracowane tematy, dużo ilustracji itp., ale to wszystko jakoś tak niepoukładane na tyle, by płynnie przechodzić pomiędzy zagadnieniami. Najfajniejsze z mojej perspektywy - części dotyczące miast i królów + biżuterii ze względu na piękne ilustracje ;), choć może te części warto było bardziej rozbudować, by mniej 'lać wody' w pozostałym zakresie... tak więc pewien niedosyt czuję...

Joreid | 2015-09-10
halszka31 | 2011-10-30