Porwanie na Krecie

Okładka książki Porwanie na Krecie Rick Stroud
Okładka książki Porwanie na Krecie
Rick Stroud Wydawnictwo: Grupa Medium reportaż
reportaż
Kidnap on Crete. The true story of the abduction of a nazi general
Grupa Medium
2016-04-01
2016-04-01
Jacek Potocki, Elżbieta Potocka
Kreta Kreipe porwanie II wojna światowa Rzeźnik z Krety

Książka opisuje autentyczne wydarzenia jakie miały miejsca na Krecie.
Publikacje można porównać do pewnych opowieści Alistaira MacLeana. Rick Stround mimo, że opisuje autentyczne wydarzenia, czyni to z dużą werwą i całość czyta się jak dobrą powieść sensacyjną. Od lektury trudno się oderwać.
Autor nie jest zawodowym historykiem i to czasami dało się odczuć. Tutaj największe baty należą się korekcie i konsultantowi.
Autor pisze "spoceni skoczkowie siedzieli cicho wsłuchując się w grzmot chowanego podwozia"
Skoczkowie nie mogli tego słyszeć bowiem Ju 52 na stałe podwozie.
Transportowiec nazywany jest przez pisarza "Żelazną Anką". Tymczasem żołnierze przezywali go "Tante Ju" - "Ciotką Ju".
Inne byki to odmiany niektórych nazw np. Dorniersy. Powinno być Dorniery.
Nad wyspą pojawia się rój J 52 a powinno być Ju52 itp...
Na szczęście podczas czytania można zagryźć zęby i zapomnieć o bykach.
Sama akcja porwania generała i jego transport do Egiptu wsysa jak wir w Odrze. Nie mogłem książki odłożyć mimo, iż znałem zakończenie.
W środku znajdziemy też nieliczne mapy i zdjęcia.
Wydanie w miękkiej oprawie ze skrzydełkami na białym papierze.
Polecam wszystkim bez wyjątku.

Książka opisuje autentyczne wydarzenia jakie miały miejsca na Krecie.
Autor nie jest zawodowym historykiem i to czasami dało się odczuć. Tutaj...

• II wojna światowa

Dodaj cytat z książki Porwanie na Krecie