7 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
youstyna

Klasyka polskiej literatury, którą kochają pokolenia czytelników!

Najpiękniejsze wiersze i wierszyki dla dzieci autorstwa wielkich polskich poetów, znane i uwielbiane przez małych i dużych czytelników.

Oto historie, które chętnie przeczyta dziecku każdy rodzic.
Atrakcyjna szata graficzna wciągnie dzieci w lekturę.

źródło opisu: Wilga

źródło okładki: google

nieperfekcyjnie | 2017-11-16
Przeczytana: 12 listopada 2016

Niezwykle rzadko sięgam po poezję, której odbiorcami są dorośli czytelnicy. Zdecydowanie chętniej zapoznaję się z nowymi, a także wracam do dobrze znanych wierszy pisanych dla dzieci, ponieważ są one łatwiejsze i przyjemniejsze w odbiorze. Dzisiaj przedstawię Wam trzy interesujące lektury, w jakie warto zaopatrzyć każdego młodego czytelnika.

Wszyscy znamy pewnego Słonia, który był baaardzo zapominalski. W tej książce występuje on obok innych postaci, o jakich do tej pory nie miałam jakiegokolwiek pojęcia. Bardzo długi wąż lubiący wydłużać się i zwężać, brązowa krowa marząca o byciu zieloną w różowe serca, rozwesołek ciągle gotowy do poprawienia czyjegoś humoru; mama hipopotama, dla której synek zawsze będzie malutki; fryzjer Czesław spełniający swoje marzenia, jeżdżąc konno; pan Śmieszek zachęcający do radowania się, stonoga korzystająca z dużej ilości nóg; grubelek, pod którym wszystko pęka; pająk...