Między Horyniem a Słuczą

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

nikita181 | 2019-05-10
Przeczytana: 10 maja 2019

Bardzo ciekawa książka. Historia Żydówki z Polesia, Kresów Wschodnich opisująca dzieje narodów mieszkających w tym gorącym tyglu, w miejscu bardzo biednym i zacofanym. Historia kobiety, której niezwykła siła i wola życia pozwoliła przeżyć straszny czas wojny. Wśród wielu podobnych pozycji wyróżnia ją specyficzny język, opisywanie dnia powszedniego,brak martyrologii, a przede wszystkim spojrzenie kogoś, kto patrzy na ten dziwny kraj trochę z boku. Autorka na początku nie utożsamia się z Polską, bardziej z Ukrainą, a jej sposób patrzenia na świat jest dla mnie nowy. Niezwykły świat -kiedy sąsiedzi nagle stają się wrogami, agresorami odbierającymi życie, a im więcej o nim czytam , tym bardziej go nie rozumiem. Książkę bardzo polecam.