Tęczowa książeczka. Poradnik dla nastolatków

Okładka książki Tęczowa książeczka. Poradnik dla nastolatków James Dawson
Okładka książki Tęczowa książeczka. Poradnik dla nastolatków
James Dawson Wydawnictwo: Krytyka Polityczna zdrowie, medycyna
2016-05-11
2014-01-01
Dominika Dymińska
psychologia LGBT poradnik

Moim zdaniem książka nie spełnia założonych walorów edukacyjnych. Jest w niej sporo niedopowiedzeń, a także niezręczności, jeśli nie po prostu treści raniących osoby LGBTQIA. Można sobie narobić bałaganu w głowie, nie mając podstawowej wiedzy. Zdaje mi się, że już lepiej sięgnąć po jakiś pdf KPH. Nie chce mi się wierzyć, że autorka, ze swoimi doświadczeniami, mogła być tak niedelikatna i nieświadoma. Coś poszło nie tak, może na etapie tłumaczenia, redakcji? I dlaczego na pierwszej stronie okładki widnieje James, a na jej czwartej stronie Juno?

Bardzo ważna książka. Dla każdego, bez wyjątku.

Bardzo ważna książka. Dla każdego, bez wyjątku.

Nierówna książka. Skupia się raczej na literkach L i G, choć pozostałych nie pomija. Ładne ilustracje, momentami nawet zabawna. Nierówna, bo początek dość krótki, a im dalej w las, tym coraz więcej szczegółów, opisów, itd. Niby wstęp, wprowadzenie, ale potem robi się dość specjalistycznie. Dobra redakcja, dodano opis polskich realiów w przypisach. Mimo to książka jest nieznośnie brytyjska, dopuszcza jeszcze casus Arabii Saudyjskiej. Mimo to nie rezygnuje z opisywania praw z UK, które nie mają większego zastosowania w innych krajach - tym lepiej, że była dobra polska redakcja.

Fantastyczna książka! Jest to pozycja obowiązkowa dla wszystkich osób, które czują się w jakikolwiek sposób związani ze społecznością LGBT. Można naprawdę wiele dowiedzieć się o codziennych problemach osób LGBT+, o tym czego pragną, jak naprawdę wygląda ich życie.
Dowiadujemy się także wielu interesujących rzeczy o ikonach świata gejów czy lesbijek.

Książka naprawdę ciekawa. Bardzo dobrze i w przyziemy sposób wyjaśnia nie tylko sprawy dotyczące społeczności LGBTQ , ale też seksualności ludzkiej. Przeczytałam opinie, której autor stwierdził iż książka powinna być lekturą szkolną- zgadzam się z tym. Pozycja nie tylko mówi o tolerancji dla osób LGBTQ , zwraca też uwagę na samoakceptacje oraz różnorodność jaką może reprezentować każdy z nas. Uważam , że jeśli książka byłaby bardziej popularna znacznie poprawiłaby się sytuacja środowiska LGBTQ ponieważ nie tylko otworzyłaby oczy co poniektórym ludziom ale może pomóc młodzieży zaakceptować siebie takimi jakimi się urodzili co może sprawić , że bedą bardziej otwarci na świat i innych ludzi.
Gorąco polecam!
Love is love.

Czytałam tę książkę z 13-letnia córką, czasami się rumieniłyśmy, czasami dopowiadałyśmy; fajna podstawa do rozmów na ten temat, jakże trudny w wielu domach!

"Tęczowa książeczka" jest pełna ciekawych informacji, zabawnych, ale też dramatycznych historii bohaterów, którzy zgodzili podzielić się swoimi przeżyciami. Moim zdaniem, ta książka powinna być lekturą szkolną, ponieważ łamie stereotypy o społeczeństwie LGBT+, tak bardzo pomijanym i krzywdzonym w Polskiej debacie publicznej.

jak można napisać poradnik dla młodzieży związany ze sprawami lgbt*, i jednocześnie zapominając o "t" i rzucając nieprzemyślanymi, transfobicznymi tekstami? ugh. tutaj mówię więcej ---> https://youtu.be/KM6zRapOzpA

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ta książka otwiera oczy. Smutne, że w XXI wieku ludzie nadal postrzegają osoby LGBT za chore psychicznie. Love is love.

Albo tłumaczenie coś zniekształca albo coś innego nie wyszło, czasem trudno zrozumieć co autor/autorka miał/a na myśli.

• LGBT
  • LGBT+