Na straganie

Seria: Klasycy Polscy
Wydawnictwo: Wilga
youstyna

Seria książeczek z wierszami Jana Brzechwy.

Klasyka polskiej poezji dziecięcej z pięknymi ilustracjami.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Asia_czytasia | 2019-03-06

Moje dziecko zaskoczyło mnie dziś mega pozytywnie.
Otwiera oczy, zwleka się z łóżka i drepcze w stronę książeczek. Przynosi mi do łóżka "Na straganie" Brzechwy. I nie ma wyjścia. Od rana siedzimy i czytamy. Dziesiąty, dwudziesty raz i kolejny. Wszystkie warzywa omówione, a ja dalej słyszę "A to?" i niezmordowanie odpowiadam "to pietruszka", "to groszek". Aż mi się w głowie od oglądania kręci.

"Na straganie" jest jednym z moich ulubionych wierszy dla dzieci. Jak byłam w ciąży, tak sobie zamarzyłam, że dziecko też go polubi. Wyobrażałam sobie małego brzdąca, który mówi "a to feler". Jest chyba takie powiedzenie: "Uważaj o czym marzysz, bo się spełni" :D

Drogie mamy, drodzy tatusiowe, czytajcie swoim pociechom. Nie będę się tu rozpisywać nad pozytywnym wpływem książek na rozwój dziecka. O tym trąbią na lewo i prawo. Powiem o innych zaletach. Chyba każdy rodzić miał kiedyś takie wrażenie, że bawi się z dzieckiem 3 godziny, a po spojrzeniu na zegarek okazywało się, że minęło 10 min...

eduko7 | 2018-03-02

Jedno z pierwszych moich doświadczeń z poezją dziecięcą, Chyba rodzice chwilami mieli dość straganu i pozostawało im westchnąć: "A to feler"... Później stragonowe były usypianki syna. Znajomość tego tekstu przydaje się i dzisiaj w pracy.

anah83 | 2017-03-16

Każde moje dziecko, a mam ich troje (czwarte w drodze), uwielbia wszystkie książeczki z serii Biblioteczka Niedźwiadka. "Na straganie" wszyscy znamy na pamięć😀 Polecam serdecznie, gdyż wspólne czytanie bardzo zbliża rodzica z dzieckiem💕

PannaAnna | 2016-04-25
Przeczytana: 23 kwietnia 2016

m

Książkowo_czyta | 2012-02-26
Przeczytana: 1990 rok

Jeden z ulubionych wierszy dzieciństwa.

Autor w bardzo lekki sposób ukazuje dzieciom między innym to, że należy pomagać sobie nawzajem.

Rymowanka ta łatwo zapada w pamięć na długie lata.