Lewy. Jak został królem

Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska
youstyna

Autorzy wracają do bolesnych dla piłkarza ciosów z dzieciństwa - śmierci ojca i odejścia z Legii, zdradzają kulisy szorstkiej przyjaźni z Jakubem Błaszczykowskim, telefonów od Mourinho i Fergusona i tłumaczą, dlaczego gwiazdor, a także jego żona, stali się międzynarodowymi markami.

źródło opisu: http://www.empik.com/lewy-prawdziwa-historia-rober...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/lewy-prawdziwa-historia-rober...»

Kamil Dudziński | 2017-10-17
Przeczytana: 20 września 2017

Ta biografia RL9 został napisana – co najciekawsze – bez udziału Roberta. Autorzy oparli ją na wywiadach ze 107 osobami, którzy byli obok niego przez lata budowania kariery. Obserwowali jego wzloty i upadki, oraz uczestniczyli w najważniejszych momentach w życiu. Taka zmian perspektywy jest o tyle ciekawa, że poznajemy jego życie z różnych punktów widzenia i dostajemy szeroki pogląd na jego osobowość i charakter.

Jest to pozycja przede wszystkim dla:

Fanów Lewandowskiego
Zainteresowanych historią piłki nożnej
Lubiących książki o ludziach sukcesu
Posiadających silny filtr treść vs. opinia

Adross | 2016-09-15
Przeczytana: 15 września 2016

Druga biografia Roberta Lewandowskiego po którą sięgnąłem. Tym razem została napisana bez udziału głównego bohatera. Autorzy natomiast dotarli do wielu osób, którzy stanęli na sportowej drodze najlepszego polskiego piłkarza. Dzięki temu możemy poznać "Lewego" od czasów gdy chodził do szkoły, poprzez treningi z ojcem, pierwszy klub, pierwszy mecz w reprezentacji narodowej aż po obecny czas, gdy jest już gwiazdą światowej piłki występującą w wielkim Bayernie Monachium. W książce znajdziemy interesujące fakty o których wcześniej nie miałem okazji się dowiedzieć. M.in. kulisy transferów, konfliktu z Jakubem Błaszczykowskim, a także jego pobytu w Legii Warszawa.
Ułożone chronologicznie wydarzenia pozwalają śledzić w przejrzysty sposób karierę Lewandowskiego. Poznać jego wzloty i upadki, chwile załamania i chwały. Nie ulega wątpliwości, że książka ta opowiada o niezwykle profesjonalnym sportowcu, który dzięki swojej pracy i uporowi był skazany na sukces.
Pozycja zdecydowanie obowiązkowa...

pocahontas_88 | 2016-10-18
Przeczytana: 18 października 2016

Lewy. Jak został królem to pierwsza biografia Roberta po którą sięgnęłam, i zapewne na niej nie poprzestanę... I kiedyś sięgnę po kolejną lekturę. Książkę chłonie się jednym tchem... traktuję tę opowieść jako spojrzenie na gracza oczami innych... Dla niepasjonujących się piłką książka może okazać się wizerunkiem ciekawego człowieka, który sporo musiał przejść, zanim znalazł się w obecnym miejscu... osobiście czuję lekki niedosyt ale ten niedosyt wynika przede wszystkim z zaciekawienia jakie dały kolejne strony książki:)

Gerard Waldowski | 2018-01-26
Przeczytana: 25 stycznia 2018

180125 audio G6.
Sceptycznie podchodziłem do tej lektury. Myślałem, że będzie raczej monotonna i pompatyczna. Jednak fakt, iż autorzy przeprowadzili wywiady z dużą liczbą osób spowodował, że jest ciekawa. Minusem są powtórzenia niektórych sytuacji lub faktów w różnych rozdziałach.

BB-8 | 2018-01-01

Bardzo mi się podobała mi się bo jest tam bardzo dużo przygód o piłce . Według mnie jest bardzo fajna . Sądzę że fajnie się ją czyta .

krisu | 2017-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2017

Biografia pisana na podstawie wywiadów i opowiadań znajomych, bez udziału Lewego. W skrócie: pasja i ciężka praca, charakter i treninig mentalny, nastawienie na wynik, oparcie w rodzicach. Sporo informacji o mechanice transferów i biznesie. Pozycja obowiązkowa dla fanów futbolu.

Notatki:
W korporacji Bayern Monachium pracuje 2000 ludzi.
Legia popełniła ogromny błąd wywalając Lewego.
Przed meczem Lewandowski zakłada buty od lewego.
Managerowie, sponsorzy i marki globalne potrafią nieźle namieszać.
Robert pamięta o starych kumplach, woda sodowa nie uderzyła mu do głowy.
"Obiecuję zająć się nią jak Lewandowski Realem"

superB | 2016-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2016

Historia Lewego przedstawiona w ciekawy sposób. Historia zwykłego chłopaka, nastawionego na sukces i od najmłodszych lat wiedzącego co chce osiągnąć. Autorzy zastosowali ciekawy manewr zbierając informacje/anegdoty od 107 osób. Dzięki temu stworzyli ciekawą biografię człowieka, który zadziwił cały, nie tylko piłkarski, świat.

oliver111 | 2017-09-15
Przeczytana: 11 września 2017

Książka wpadła mi w ręce przypadkowo, ale jako wielki fan sportu nie mogłem jej wypuścić. Niestety brakowało w niej czegoś od Roberta czy najbliższych. Oczywiście założenie było inne i autorzy oparli się na dalszych znajomych, głównie z przeszłości RL9. Czasem miałem tez wrażenie chaosu, a przynajmniej delikatnych braków w chronologii. Nie mniej jednak dla fanów piłkarza, czy też sportu w ogóle nie będzie starą czasu taka lektura.

Reacher90 | 2016-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2016

Bardzo lubię biografię ze wstawkami zdjęciowymi, niedoścignionym wzorem jest biografia Tigera Michalczewskiego, w książce u Lewego" też jednak tego nie brakuje. Ogólnie ciekawa opowieść od czasów dziecka, opowieść o najlepszym piłkarzu w Polsce.

Fernandez | 2017-10-18
Przeczytana: 18 października 2017

Całkiem ciekawa biografia. Napisana w taki sposób, że czyta się naprawdę lekko. Taka luźna lektura dla fanów piłki, którzy chcą się czegoś dowiedzieć o Robercie Lewandowskim.