Kicia Kocia ma braciszka Nunusia

Seria: Kicia Kocia
Wydawnictwo: Media Rodzina
youstyna

Kicia Kocia będzie miała braciszka! Mała kotka przygotowuje się na jego przybycie, ścieli mu łóżeczko i podarowuje ulubioną zabawkę. Kiedy jednak Nunuś pojawia się w domu, okazuje się, że mama zajmuje się tylko nim. Kicia Kocia jest zaniepokojona. Czy mama jeszcze ją kocha?

Kolejna książeczka z niezwykle popularnej serii polecanej przez Fundację ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom.

źródło opisu: http://www.empik.com/kicia-kocia-ma-braciszka-nunu...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/kicia-kocia-ma-braciszka-nunu...»

Haneczka | 2019-08-24
Przeczytana: 2018 rok

Kici Kocię czytamy od kiedy córka skończyła 3 lata. Idealnie obrazuje i tłumaczy dziecku prawidłowe zachowania w domu i nie tylko.

książek: 2009
palalela | 2019-03-14
Na półkach: Przeczytane, Dziecionkowe
Przeczytana: 14 marca 2019

Pojawienie się kolejnego dziecka w rodzinie zazwyczaj jest traumą dla dziecka. Ta opowieść z pewnością pomoże ją odrobinę złagodzić.

domiczytapl | 2018-05-22
Przeczytana: 22 maja 2018

Najnowsza na naszej półce Kicia Kocia przyjechała z nami z Warszawskich Targów Książki 2018. Ala wybrała ją sobie sama ze stojaczka i oczywiście od razu zdążyłyśmy ją przeczytać... trzy razy :) Kicia Kocia jak zwykle jest urocza, a poruszane w tym tomie kwestie - powiększenia się rodziny i radzenia sobie z nową rolą starszej siostry - przemawiają w prosty i sympatyczny sposób do wyobraźni małych dzieci. Jak zawsze, polecamy!

Dzynka | 2017-08-08

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Na Kicię Kocię trafiłam będąc w ciąży z drugim dzieckiem. Starszemu synkowi (wówczas 2,5-letniemu) chciałam przybliżyć temat rodzeństwa. Kicia Kocia okazała się strzałem w dziesiątkę - synek pokochał nie tylko tą książeczkę, ale również całą serię.

Książeczka jest kolorowa, napisana w przyjazny dziecku sposób. Pokazuje nie tylko pozytywy posiadania rodzeństwa, ale również trudniejsze aspekty (np. dzisiuś dużo płacze, mama ciągle zajmuje się dzidziusiem, Kicia Kocia nie chce oddać dzidziusiowi swojej karuzelki). To właśnie jest świetne - daje możliwość rozmowy o obawach i trudnych dla starszego rodzeństwa momentach.

Kupiłam tą książeczkę synkowi gdy miał niespełna 2,5 roku. Była idealnie dopasowana do jego wieku biorąc pod uwagę ilość tekstu na stronę, kolorowe ilustracje i długość książki. Teraz, po upływie pół roku, książki o Kici Koci są nadal ulubionymi pozycjami mojego synka.

yllla | 2016-07-21
Przeczytana: 19 lipca 2016

Nie wiem jak to się stało, ale Kici Koci do tej pory nie znałam, a tymczasem to taka fajna bohaterka. Książkę "Kicia Kocia ma braciszka Nunusia" znalazłam szukając kolejnej pozycji o pojawieniu się w domu niemowlaka. I takim sposobem znalazłam całą serię książek godnych uwagi.

Kicia Kocia przez 9 miesięcy, niecierpliwie czekała, aż urodzi się jej braciszek. Śpiewała mu i ciągle pytała się go, kiedy do niej wyjdzie. W końcu mama pojechała do szpitala. W tym czasie Kicia Kocia wraz z babcią, zajęła się przygotowywaniem kącika dla maluszka. Gdy rodzice przywieźli Nunusia do domu, Kicia Kocia przywitała go z radością. Co było dalej? Czy ta radość trwała niezmiennie, czy może inne, miej przyjemne uczucia dopadły Kicię Kocię?

"Kicia kocia ma braciszka Nunusia" to cieniutka książeczka, z prostym tekstem i równie prostymi ilustracjami. Jednak zwraca ona uwagę, na wszystko to, co w pierwszych miesiącach po pojawieniu się w domu malutkiego dziecka, może się przydarzyć. Kicia Kocia cieszy...