Brulion zabaw dla każdego

Wydawnictwo: Wilga
youstyna

Kultowe gry na papier i długopis. Zapomnij o smartfonie i tablecie. Daj odpocząć kciukom! Chwyć długopis i do dzieła! To zeszyt kultowych gier na papier i długopis. Wyrwij kartkę z gotowym szablonem i graj: w statki, państwa miasta, kropki, kółko i krzyżyk, szewca, boisko czy wisielca. Złóż z kartki samolot albo piekło niebo. Zasady gry znajdziesz na okładce brulionu. Przekonaj się, jak...

Przekonaj się, jak niewiele potrzeba, żeby dobrze się bawić!

źródło opisu: http://bonito.pl/k-1552965-brulion-zabaw-dla-kazdego

źródło okładki: http://bonito.pl/k-1552965-brulion-zabaw-dla-kazdego

AnnaSikorska | 2018-05-09

„Brulion zabaw” pojawił się w czterech odsłonach: dla każdego, podwórkowych dla każdego, w podróży i na święta. Wszystkie przypominają PRL-owskie bruliony (czyli zeszyty) charakteryzujące się tekturową okładką, sklejonym taśmą grzbietem i szybko żółknącymi stronami (zrobione z ekologicznego papieru). Tu zachowano urodę dawnych zeszytów i zamieszczono w nich zabawy, które zapewniały rozrywki w świecie bez komputerów, tabletów, smartfonów i jednym programem (nie kanałem!) dziennie dla dzieci. W takim świecie dzieci musiały zapewnić sobie innego rodzaju rozrywki. Powstawały liczne zabawy, które przekazywano z pokolenia na pokolenie, wzbogacano kolejnymi. Naturalne było to, że starsze dzieci przekazywały wiedzę młodszym. Jednak zmiana stylu życia sprawiła, że starsze dzieci bardziej zajmują się już sobą i swoim życiem z wykorzystaniem mediów, a rodzice nie zawsze pamiętają wszystkie proste zabawy. Ja zdecydowanie już dawno o nich zapomniałam. Coś tam kojarzę, ale to nie wystarczy do...

ksiazkawprezencie | 2017-05-18

Pierwszy w serii brulionów zawiera propozycje zabaw głównie na deszczowe dni i długie wieczory. Przynosi zasady i szablony (po kilka na każdą z zabaw) do dziewięciu klasycznych gier „na papier i długopis” , takich jak „państwa-miasta”, „szubienica”, „statki”czy „kartofel”; oprócz tego znajdą tu czytelnicy instrukcje jak zrobić papierowe samoloty i „piekło-niebo”. Chociaż odrobinę mniej atrakcyjny pod względem graficznym niż część druga, tomik niesie podobny ładunek zachęty do spędzania czasu „offline” i realizuje szlachetną ideę ocalania dziecięcego folkloru. Dobrze, że autorka (która ma na koncie kilka innych książek dla dzieci) zdecydowała się zostawić uczestnikom zabaw sporo wolności w kwestii punktacji, a nawet modyfikacji zasad. Ładnie wystylizowany na brulion z dawnych lat, podobnie jak następca ma perforowane brzegi kartek, tak że można je łatwo wyrwać i zabrać ze sobą.

kocham_cie | 2017-05-18

www.kochamciemojezycieb.blogspot.com

Czy jest jakiś lepszy sposób na popołudnie, niż spędzenie go razem na zabawach rodzinnych? Zdecydowanie nie. „Brulion zabaw dla każdego”, stanowi idealną alternatywę dla komputerów, tabletów i telewizji, jak również cudowną okazję dla wspomnień z czasów dzieciństwa i opowieści o nich. :) Na kartach zeszytów znajdziemy wiele zapamiętanych z młodości zabaw.

„Brulion zabaw” zawiera szablony do takich gier jak: statki, państwa miasta, kółko i krzyżyk, kropki, wisielec, szewc, czy boisko. Książka stanowi wspaniały zestaw inspiracji do grania w domu, na pikniku w ogrodzie, czy na wycieczkach. My z naszą nastolatką cudownie bawiliśmy się z tą książką na plaży :) Okazało się zresztą, że wbrew pozorom, te gry nadal funkcjonują w szkolnym życiu :) .

Książki polecam przede wszystkim przedszkolakom i uczniom młodszych klas podstawówki, choć jak pisałam nasza nastolatka też miała frajdę z ich korzystania, a i ja współtowarzysząc jej w zabawie...