Tajna Wojna. Historia Operacji Specjalnych Podczas Ii Wojny Światowej

Wydawnictwo: Świat Książki
Forgotten Voices of the Secret War
II wojna światowa
historyczna

Historii, opowiedzianych przez niemal dwustu uczestników tych niezwykłych zdarzeń, nie wymyśliłby żaden scenarzysta! Składają się one na pasjonującą opowieść o działalności SOE (Special Operations Executive) tajnej organizacji brytyjskiej, utworzonej na początku II wojny światowej do sabotowania działalności wroga i pomocy ruchom oporu w Europie i na Dalekim Wschodzie. Jak radzili sobie agenci SOE po zaledwie miesięcznym szkoleniua Czego dokonali i co spowodowały ich dramatyczne wpadkia Specjalny rozdział opowiada o Polakach, m.in. o cichociemnych.

Adam | 2013-09-01
Przeczytana: lipiec 2012

Świetnie poskładane wspomnienia agentów SOE aczkolwiek czuję mały niedosyt. Za mało wspomnień. co za tym idzie krótka książka.

GeeN | 2016-10-11
Na półkach: Historia, Przeczytane