wojskowa służba zdrowia
historia
Arhenis

W następstwie niedostatecznej pracy popularyzatorskiej i braku szerszych badań nad dziejami wojskowej służby zdrowia korpus oficerów zawodowych i oficerów rezerwy służby zdrowia naszego wojska najczęściej nie znał tradycji swej służby. Pewien wyłom w sytuacji uczyniło wprowadzenie w skromnym wymiarze godzin zajęć z tego przedmiotu w przedwojennym Centrum Wyszkolenia Sanitarnego. Potem nastąpiła jednak wieloletnia przerwa. Po powstaniu Wojskowej Akademii Medycznej w 1958r. wprowadzono wykłady z historii wojskowej służby zdrowia dla studentów tej uczelni. Przed kilku laty wprowadzono również w niewielkim zakresie zajęcia z tej tematyki w studiach wojskowych przy cywilnych akademiach medycznych. Jednak z braku odpowiedniej literatury po pewnym czasie ponownie ich zaniechano. W tej sytuacji nieodzowne jest wydanie stosownego podręcznika.
(Ze wstępu)

źródło opisu: M.O.N

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!