Jestem mistrzem matematyki. 8-9 lat

Seria: Łamigłówki Mądrej Główki
Wydawnictwo: Siedmioróg
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
youstyna

Książka zawiera około stu zadań utrwalających i poszerzających umiejętność wykonywania najprostszych działań matematycznych (dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie), a także zdolność logicznego myślenia, wyciągania wniosków, rozszyfrowywania i szukania poszlak. Zadania zostały ułożone według stopnia trudności - od najłatwiejszych do najtrudniejszych, dzięki czemu praca z tą książeczką będzie doskonałym sprawdzianem wiedzy matematycznej dziecka i jego potencjału. Same zadania składają się z wprowadzenia do określonej problematyki, postawienia pytania i zaproponowania ścieżki prowadzącej do odpowiedzi. Nie podaje się tu gotowych szablonów, a jedynie wskazuje, jaką drogą dziecko powinno podążać przy rozwiązywaniu zadania. Prezentację zadań wspiera przyjazna i konsekwentnie przemyślana szata graficzna. Na końcu książki umieszczono rozwiązanie zadań opatrzone komentarzem.
Jestem mistrzem matematyki należy do szerszej serii książek edukacyjnych, uzupełniających program matematyki w szkole - serii Łamigłówki mądrej główki. Książki z tej serii zostały zredagowane przez autorów podręczników szkolnych i mają być zarówno narzędziem do utrwalania i pogłębiania wiedzy zdobytej w szkole, jak i przedmiotem inteligentnej i rozwijającej zabawy. Każda książka z serii porusza zagadnienia specyficzne dla określanego wieku ucznia.

źródło opisu: http://siedmiorog.pl/jestem-mistrzem-matematyki.html

źródło okładki: http://siedmiorog.pl/jestem-mistrzem-matematyki.html

katka | 2018-03-02

Mój syn bardzo lubi matematykę, ku jego uciesze do rączek mu trafiła książeczka- ćwiczenia matematyczne, "Łamigłówki mądrej główki" przy których nie jest za łatwo ;)

Dużo zadań logicznych, sudoku, zadań tekstowych, piramid liczbowych. Czyli obliczanie, wnioskowanie, rozszyfrowywanie, dzielenie i wyszukiwanie. Jednym słowem Łamigłówki:)

Czas przy główkowaniu umilają dzieciom trzy króliki: Królinek, Królinka i Króliś.

A na końcu książeczki są zamieszczone rozwiązania do każdego zadania. Tak więc w razie wątpliwości zawsze można zerkną czy dobrze się kombinowało ;)