Porwanie

Okładka książki Porwanie Andrzej Maleszka
Okładka książki Porwanie
Andrzej Maleszka Wydawnictwo: Znak Cykl: Bohaterowie "Magicznego drzewa" (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Bohaterowie "Magicznego drzewa" (tom 1)
Znak
2016-05-18
2016-05-18

Jest o uroczym kundelku Budyniu, który przeżywa niesamowite przygody. Podobało mi się, ale wolę serię Magiczne Drzewo (Porwanie jest z serii Bohaterowie Magicznego Drzewa),dlatego że tam jest więcej bohaterów, akcja przechodzi raz tu, raz tu, przez co jest ciekawiej. Ta książka jest cała o Budyniu. Wiem, o to w tej serii właśnie chodzi, każda powieść jest o którymś bohaterze osobno, ale jeśli o mnie chodzi, to wolałabym więcej części z Magicznego Drzewa. Swoją drogą serię Magiczne Drzewo polecam, nawet bardziej niż tę książkę.

Wartka akcja, sympatyczni bohaterowie, groźne przygody, niespodziewane zwroty akcji, magiczne przedmioty, które pomagają w opałach oraz ... złośliwy kameleon, który wkurza i rzuca głównym bohaterom kłody pod nogi. Bardzo lekka lektura na jeden wieczór. Zakładam, ze dzieciaki uwielbiają!

#556 - Bohaterowie Magicznego Drzewa - tom 1 - Porwanie - Andrzej Maleszka - Wydawnictwo Znak Emotikon
#116/52/2021

Książka ma 256 stron, swoją premierę miała dnia 18.05.2016 roku i jest to literatura dla dzieci.

Czytałyśmy już wcześninej z Ewą drugi tom - Stwór - #486, dlatego bardzo chętnie sięgnęłyśmy też po tą część.

Bardzo przyjemnie czyta się te książki, także ze względu na piękne grafiki w środku i twardą, rónie ładną okładkę.

Ta część w głównej mierze opowiada o piesku - Budyniu. Bohater obchodzi w niej swoje urodziny, podczas których zostaje porwany.

Czy uda mu się uciec z niewoli ?

Przygody opisane w książce są bardzo barwne i ciekawe.

"Budyń i Muki weszli do długiego i ciemnego korytarza. Nagle TRZASK! Włączyły się lampy. Setki szklanych kul rozjarzyły się światłem.
Psy stanęły wystraszone, obawiając się, że zaraz ktoś przyjdzie. Nikt się jednak nie pojawił.
Panowała zupełna cisza."

Te książki to prawdziwa przyjemność czytania zarówno dla mnie jak i dla Ewy.

Gorąco Was namawiam, bo to był bardzo przyjemnie spędzony czas. Teraz sięgniemy do serii Magiczne Drzewo po tom 1 - Czerwone krzesło.

#116/52/2021

Bardzo przyjemnie czyta się te książki, także ze ...

Książka głównie o miłym kundelku Budyniu. Niestety Budyń zostaje porwany, bo ktoś dowiedział się, że on nie jest zwykłym psem, ponieważ rozumie co się do niego mówi, ale i umie odpowiadać ludzkim głosem...

Fajna, szczególnie, że w tej serii każda przygoda jest o innym bohaterze.

Fajna, szczególnie, że w tej serii każda przygoda jest o innym bohaterze.

Fajna pozycja dla dzieci, jednak z mojej perspektywy dużo bardziej podoba mi się seria "Magiczne Drzewo".

Budyń został porwany przez tresera.Prodo jest po złej stronie,ale pod koniec zmienia stronę ze złej na dobrą.
Podobało mi się jak Budyń wraz z Mukim odnajdują właścicieli
i szczęśliwie się zakańcza 1 tom.

Podobało mi się jak Budyń wraz z Mukim odnajdują właścicieli
i szczęśliwie się zakańcza 1 tom.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Budyń miał urodziny. Tak naprawdę to nikt nie wiedział kiedy on się urodził, więc postanowiono obchodzić te urodziny 1 grudnia. Kuki, Budyń, Gabi i Blubek polecieli Dra-Kulą na Targ Psów w parku, gdzie odbywała się tresura (i nie tylko). Treser Gerard Kron porwał Budynia do SZKOŁY POSŁUSZNYCH PSÓW... A co dalej? Przeczytajcie Sami, warto! To naprawdę niezłe arcydzieło (10 gwiazdek)!

Wartka akcja, zabawne dialogi i spora dawka humoru :)
Pan Andrzej Maleszka napisał kolejną książkę, dzięki której moje dzieciaki świetnie się bawiły.

Budyń, w wyniku zamieszania, które nastąpiło podczas jego urodzin, zostaje porwany przez wiecznie goniącego za łatwym zyskiem tresera psów. Nasz bohater, wraz z nowo poznanym przyjacielem, obmyśla plan ucieczki, żeby jak najszybciej wrócić do Kukiego.

Polecam dla dzieci większych i mniejszych, a także rodzicom, którzy chcą spędzieć ze swoimi pociechami czas przy wspólnej lekturze :)

Wartka akcja, zabawne dialogi i spora dawka humoru :)

Poza niesamowitymi przygodami autor serwuje również mnóstwo humoru, który w wielu momentach potrafi rozbawić do łez. Jednak nie humorem i przygodami żyją czytelnicy twórczości Andrzeja Maleszki. Książka obfituje również w wiele mądrze podanych wartości. Pozwala dzięki temu nie tylko dobrze się bawić, ale również wyciągać ciekawe wnioski z tych fantastycznych historii.

Porwanie to barwna i fascynująca opowieść familijna, którą można czytać jako samodzielną historię, bez znajomości cyklu o Magicznym Drzewie. To świetna zabawa dla całej rodziny, dorośli – czytając z dziećmi – także powinni mieć z lektury sporo frajdy.

Andrzej Maleszka Porwanie Zobacz więcej