Koziołeczek. Klasyka polska

Seria: Klasyka Polska [Wydawnictwo Wilga]
Wydawnictwo: Wilga
youstyna

Zadbajmy o to, aby nasze dzieci znały polską literaturę! Klasyka polska to znane wiersze nalepszych polskich poetów - Jana Brzechwy, Juliusza Tuwima, Wandy Chotomskiej, Marii Konopnickiej, Ewy Szelburg-Zarembiny. Tych książek nie może zabraknąć w żadnym domu!

źródło opisu: http://sklep.gwfoksal.pl/kozioleczek-klasyka-polska.html

źródło okładki: http://sklep.gwfoksal.pl/kozioleczek-klasyka-polska.html

Jarosław Wiśniewski | 2016-12-30

Przeglądając ostatnio półkę z książkami z mojego dzieciństwa natrafiłem na kilka pereł, którym warto wystawić pozytywną opinię i wysoką ocenę. Jedną z takich książek jest "Koziołeczek". Autora raczej przedstawiać na tym portalu nie trzeba. Sam wiersz - pierwsza klasa. Strona graficzna książki zasługuje na pochwałę.
Książeczka, którą opisuje jest niezwykle kolorowa, każda strona to jedna wielka ilustracja zawierająca zazwyczaj fragment wiersza Jana Brzechwy. Ilustrowała tę książkę Ewa Salamon. Ilustracje bez zarzutu, sprawiają, że tekst staje się jeszcze atrakcyjniejszy i przystępniejszy dla czytających opiekunów i dla dzieci przede wszystkim. Wierszyk ten był jednym z moich ulubionych w dzieciństwie i do dzisiaj jego fragmenty znam na pamięć.
Ilustrator znakomity, poeta też. Połączenie tych dwóch talentów dało książkę o znakomitych ilustracjach i wyjątkowym wierszu. Mała książeczka dla dzieci może mieć dużą wartość. Ta ma taką niewątpliwie. Gwiazdki w dużej ilości się należą i...