Podróż do Chin przez Mongoliją w latach 1820 i 1821 Tom I

Okładka książki Podróż do Chin przez Mongoliją w latach 1820 i 1821 Tom I Jerzy Tymkowski
Okładka książki Podróż do Chin przez Mongoliją w latach 1820 i 1821 Tom I
Jerzy Tymkowski Wydawnictwo: DRUKIEM PIOTRA PILLERA literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
rosyjski
DRUKIEM PIOTRA PILLERA
1828-01-01
1828-01-01
T. W. Kohański

TYLKO DLA AMATORÓW STAROCI!!!
Nim przejdę do autora muszę powiedzieć o przepięknych kartach tytułowych, które wraz z całym tekstem są dostępne za darmo pod adresem:

Teraz staram się przepisać dokładnie stronę tytułową:

T O M I

WE LWOWIE,
DRUKIEM PIOTRA PILLERA
1 8 2 8
No i dedykacja tłumacza na następnych dwóch stronach:

JAŚNIE WIELMOŻNEMU
przez tłumacza
_____________________________________
JAŚNIE WIELMOŻNY
PANIE HRABIO!
Przejęty wdzięcznością za odebrane wychowanie, i rozliczne dobrodziejstwa od ś. p. Jaśnie Oświeconej Księżny Marszałkowej Lubomirskiej a Babki J W. Pana Hrabi; składam przed J W. Panem Hrabią niniejsze dzieło, jako pierwszą pracą pióra mego, w dowód tak powinnego uczucia.
Dzieło to nie jest wprawdzie moim oryginalnym tworem; lecz tego rodzaju wiadomości jakie w sobie zawiera, w literaturze ojczystej zupełny jest niedostatek. Nim wiec własne ułożę dzieło, udzielam tymczasem przekładu tak światłego opisu Chin. Spełnią się moje zyczenia jeśli choć w części wypłacę się z długu wdzięczności.
Zostaje z głębokim uszanowaniem
J. W. Pana Hrabi
najniższym sługą,
Th. Wil. Kochański
__________________________________
Proszę Państwa, taki początek zanęci prawdziwych smakoszy, a dalej czekają na nich cudowne opisy i możliwość konfrontacji współczesnej wiedzy z tą sprzed d w u s t u lat. Pasjonująca lektura

TYLKO DLA AMATORÓW STAROCI!!!

Teraz staram się przepisać dokładnie stronę tytułową:

...