Super zwierzaki

Okładka książki Super zwierzaki Raphael Martin, Guillaume Planevin
Okładka książki Super zwierzaki
Raphael MartinGuillaume Planevin Wydawnictwo: Babaryba opowiadania, powieści dla dzieci
opowiadania, powieści dla dzieci
Babaryba
2016-05-16
2016-05-16

Znacie wszystkie SUPER zwierzaki i ich wszystki SUPER SUPER SUPER cechy?

Lew - król zwierząt! Czy wiecie jaki zna SUPERsztuczkę? I jakim jest SUPERżarłokiem! A największą SUPERmocą lwa jest jego żona, gdyż to głównie lwice sieją postrach na sawannie! A jego SUPERwadą jest ospałość, zaś SUPERwyczynem - obszar, na jakim króluje.

W tej książeczce poznacie samych zwierzęcych mistrzów wraz z ich SUPER
cechami i charakterystycznymi zdolnościami.

SUPERczułym punktem niedźwiedzia jest jego sława, a SUPERwyczynem fakt, że potrafi przetrwać całą zimę o głodzie i chłodzie. Łosoś to z kolei jego SUPERprzysmak.

Dalej poznacie takich SUPER gości jak krokodyl, rekin, orka, żółw, hipopotam, słoń, nosorożec, waran, skoropin, wieloryb, gepard, onager, kangur i jeszcze wiele wiele innych.

Wszystkie z nich mają niesamowite SUPERmoce i nadzwyczajne zdolności! Nie każdego z nich możecie na co dzień zobaczyć na żywo ale poczytać o nich i pooglądać fantastyczne ilustracje TAK!

Polecam wszytskim ciekawym świata zwierząt czytelnikom :)

Wydawca: @wydawnictwobabaryba
Data premiery: 16.05.2016
Wiek: 3-5

#pierwszaksiążka #polecam #polecajka #czytamdziecku #czytamcodziennie #babaryba #wydawnictwobabaryba #drzewo #genealogia #mojawielkarodzina #rodzina #biblioteka #biblioteczkadziecka #czytambolubie #czytam #ksiazkidladzieci #superzwierzaki #zwierzęta #zwierzaki

Znacie wszystkie SUPER zwierzaki i ich wszystki SUPER SUPER SUPER cechy?

W tej książeczce poznacie samych zwierzęcych...

Ależ to była ciekawa lektura! Co zwierzak, to nowa nieznana mi wcześniej informacja. O jednym z nich nigdy nie słyszałam - czy ktoś z Was wie, co to za zwierz onager?

Jeśli chcecie się dowiedzieć tego i znacznie więcej, koniecznie sięgnijcie po książkę Raphaëla Martina i Guillaume’a Plantevina „Super zwierzaki” od @wydawnictwobabaryba. Każdy z przedstawicieli fauny został tu dokładnie przedstawiony ze szczególnym uwzględnieniem supermocy. Wywołanie małego sztormu? Nic trudnego dla grupy orek. Podniesienie trzystukilogramowego ciężaru? Słoń da radę. Pikowanie z prędkością 50 m/s? Nic prostszego dla sokoła wędrownego. Informacje na temat zwierząt są tu przedstawione w taki sposób, aby w każdej cesze dostrzec supermoc, superwyczyn lub supersztuczkę. To niesamowite, jakie umiejętności mają zwierzęta, w jak wielu sprawach są szybsze, sprytniejsze, bardziej odporne od nas. Jednak to my ludzie w wielu przypadkach jesteśmy dla nich największymi wrogami.

Oprócz supermocy znajdziemy tu także po prostu liczne ciekawostki ze świata zwierząt. Czy wiedzieliście, że hipopotam jest kuzynem wieloryba? Że biegnący gepard jest może wykonywać susy o długości ośmiu metrów? Albo że z jadu skorpiona naukowcy starają się stworzyć lek do walki z rakiem mózgu?

„Super zwierzaki” to wspaniała książka, zarówno dla młodych odkrywców, jak i dorosłych czytelników. Polecam ją Wam bardzo - nie będziecie się nudzić.

Raphaël Martin, Guillaume Plantevin „Super zwierzaki”, wyd. Babryba
Wiek czytelników: 5+
Liczba stron: 60

@wydawnictwobabaryba
@booki_dzieci

Super zwierzaki to nie lada wyczynowcy w wielu dyscyplinach! Potrafią wykonać SUPERSZTUCZKI, mają zaskakujące SUPERMOCE, a ich SUPERWYCZYNY budzą respekt i podziw.

Bohaterzy książki odznaczają się m.in.
-szybkością
-sprytem
-inteligencją
-siłą
-wytrzymałością
-cierpliwością
-wyczulonymi zmysłami

Miewają jednak także SUPERWADY, a nawet potrafi im się przytrafić SUPERNIEFART, bądź posiadają SUPERCZUŁY PUNKT.

Kapitalny zbiór ciekawostek o zwierzętach z rewelacyjnymi ilustracjami. Znajdziecie tu 29 zwierzaków wyróżniających się niezwykłymi umiejętnościami, które was zaskoczą. Książka pokazuje także, że nawet największe czy najsprytniejsze zwierzęta mają swoje słabości.

Super ciekawa lektura dla każdego, kto uwielbia książki przyrodnicze 🙂

Bohaterzy książki odznaczają się m.in.
-szybkością
-sprytem
-inteligencją
-siłą
-wytrzymałością
-cierpliwością
-wyczulonymi zmysłami

Miewają jednak także SUPERWADY, a nawet potrafi im się przytrafić...

Dziś wyjątkowa książka dla najmłodszych czytelników, w której opisano 29 niezwykłych zwierząt, przedstawionych jako superbohaterów. Śmiało mogę powiedzieć, że to mini encyklopedia ciekawostek, z której dziecko dowiaduje się faktów i mitów o świecie zwierząt.
Spośród ziemskich zwierząt Autorzy wybrali niewielką grupkę i starannie opisali. W tym wybranym gronie znaleźli się między innymi: krokodyl, żarłacz biały, hipopotam, waran, skorpion, kangur, ptasznik, pirania, murena, szczur, ośmiornica oraz kobra. Oprócz podstawowych faktów dotyczących danego gatunku, takich jak: wielkość, waga, długość życia czy maksymalna prędkość poruszania się, poznajemy także ich unikalne cechy oraz zdolności, które czynią z nich superbohaterów. Skupiono się między innymi na superdzieciństwie, supermocy, supersztuczkach, superprzysmakach i superwadach. Takie podejście do tematu zdecydowanie wyróżnia książkę na tle innych publikacji. Do tego uwagę przykuwają piękne, całostronne ilustracje oraz twarda okładka.

Książka swietnie sprawdzi się dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym i może być wykorzystana np przy prezentacjach czy projektach na przyrodę, my czytaliśmy ja 4-latkowi przed snem, który jest ciekawy świata i przy tym zadawał mnóstwo dodatkowych pytań. Serdecznie polecamy.

Chyba nie ma dziecka w wieku 8 lat, które nie zna żadnego superbohatera. Czy to Batman, Spiderman czy inny zamaskowany gość... Ale niewielu wie, że superbohaterowie w świecie zwierząt żyją na prawdę i są wokół nas. O tym własnie opowiada ta fascynująca książka "Super zwierzaki".

Można powiedzieć, że to encyklopedia ciekawostek w pigułce, gdzie dziecko ma możliwość dowiedzieć się faktów i mitów o świecie zwierząt. Ile jaj składa żółw? Ile waży hipopotam? Czy z jadu skorpiona można zrobić lek? Dla wszystkich ciekawskich :)
więcej dowiecie się z naszej witryny:
www.wopisie.pl - Tu dzieci mają głos!

Wiecie, jak można uspokoić rekina?
Albo skąd się wzięła nazwa kangura?
A wiecie ile "mózgów" ma ośmiornica?
Czy zgadniecie, ile waży noworodek orki?
Czy potraficie oszacować szybkość geparda?
Domyślilibyście się, że hipopotam jest... nerwowy?
Mnóstwo ciekawostek o zwierzęcych niezwykłych umiejętnościach,
zdolnościach, osiągnięciach, sztuczkach, wadach i innych supermocach
znajdziecie w książce pod tytułem "Super zwierzaki" Raphaela Martina i Guillaume'a Plantevina
wydawnictwa Babaryba.

Wszystkie zwierzęta opisane w tej książce mają nadzwyczajne supermoce - są jak prawdziwi superbohaterowie!
Sokół potrafi atakować z powietrza z prędkością niemal 400 km/h, jad kobry może uśmiercić nawet kilka osób,
kangur ma w piętach specjalne wyrzutnie, delfin i nietoperz posiadają zdolności echolokacyjne,
a antylopa tak umięśnione uda, że może skakać wysoko jak na sprężynach!*

W książce występują: krokodyl morski, rekin żarłacz biały, wieloryb płetwal błękitny, skorpion żółty,
kobra królewska, żółw skórzasty, sokół wędrowny, tarantula - ptasznik goliat,
onager - osioł azjatycki, słoń afrykański, waran z Komodo, niedźwiedź brunatny z wyspy Kodiak,
a także lew, orka, nosorożec, hipopotam, kangur, delfin, ośmiornica i kilka innych.
Przy każdym zwierzęciu podano jego: masę, średnią długość życia, maksymalną prędkość;
a przy niektórych jeszcze: wysokość lub długość, rozpiętość skrzydeł, liczbę składanych jaj.

Opis z z rysunkiem jednego zwierzęcia zajmuje jeden rozkład wielkości ciut większej niż A3.
To nie są dokładne charakterystyki zwierząt, raczej zbiór różnych ciekawostek na ich temat,
jest o przysmakach, przyjaciołach, wrogach, wadach, sztuczkach, wyczynach, dzieciństwie i inne.
Ilustracje nie oddają wszystkich anatomicznych szczegółów; każde zwierzę ma maskę na oczy,
a niektóre też pelerynę - jak to super zwierzaki ;-)

Wszystkie ciekawostki są intrygujące, opisy zrozumiałe, a całość wizualnie zachęcająca.
Na pewno spodoba się przedszkolakom, początkującym szkolniakom, a nawet i starszym :-)

Wiecie, jak można uspokoić rekina?
Albo skąd się wzięła nazwa kangura?
A wiecie ile "mózgów" ma ośmiornica?
Czy zgadniecie, ile waży noworodek orki?
Czy potraficie oszacować szybkość geparda?
Domyślilibyście się, że hipopotam jest... nerwowy?
Mnóstwo ciekawostek o zwierzęcych niezwykłych umiejętnościach,
zdolnościach, osiągnięciach, sztuczkach, wadach i innych...

Superzwierzaki to super książka dla dużych i małych czytelników. Opisano w niej dwadzieścia dziewięć niezwykłych zwierząt. Niezwykłych- jako, że jawią się one w roli superbohaterów (nie zawsze pozytywnych) dysponujących niespotykanymi i intrygującymi mocami.

Spośród niezliczonej ilości ziemskich stworzeń autorzy starannie wybrali niewielką grupkę i to jej poświęcili stronice książki. W tym wyselekcjonowanym gronie znaleźli się między innymi: krokodyl, żarłacz biały, hipopotam, waran, skorpion, kangur, ptasznik, pirania, murena, szczur, ośmiornica oraz kobra. Oprócz podstawowych faktów dotyczących danego gatunku, takich jak: wielkość, waga, długość życia czy maksymalna prędkość poruszania się, poznajemy także ich unikalne cechy oraz zdolności- i to one stanowią clue publikacji. Superdzieciństwo, supermoc, supersztuczka, superprzysmak czy superwada to tylko niektóre kategorie/ podrozdziały pozwalające czytelnikowi na odkrycie fascynującego świata fauny.

Z tej książeczki dowiecie się dlaczego słonie mają skłonność do alkoholu, czy lwy są leniwe, ilu ludzi potrafi uśmiercić swym jadem kobra, w czym przejawia się inteligencja ośmiornicy, czy żarłacza białego łatwo wprowadzić w stan hipnozy, jak sprytnie samice żółwia zacierają ślady po porodzie, czy wreszcie jak niezwykła jest ślina wampira (zawiera drakulinę- substancję zapobiegającą krzepnięciu krwi). To tylko skromna namiastka informacji zawartych w tejże publikacji. Zwięzłym, podzielonym na krótkie fragmenty opisom towarzyszy rozbudowana szata graficzna ( ilustracje- szkoda, że nie ma zdjęć!).

Superzwierzaki to kopalnia wiedzy i superciekawostek dla dzieci w różnym wieku. Zainteresuje starszego przedszkolaka, jak i ucznia kończącego szkołę podstawową.

Rewelacyjna skarbnica wiedzy i ciekawostek. Ogromne piękne ilustracje.
mamcia_tomusio_lilusiowa

Rewelacyjna skarbnica wiedzy i ciekawostek. Ogromne piękne ilustracje.
mamcia_tomusio_lilusiowa

• Olkowe książki
  • ▪ Ciekawostki, popularnonaukowe, edukacyjne...
  • ▪ Literatura dziecięca, młodzieżowa
  • Literatura obca
  • 6/10 - dobra
  • Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Super zwierzaki