Tatrzański Park Narodowy. Rośliny i zwierzęta

Seria: Spotkania z przyrodą
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO
Tatrzański Park Narodowy. Rośliny i zwierzęta
flora i fauna

Kieszonkowy przewodnik z serii "Spotkania z przyrodą przedstawia najciekawsze zwierzęta i rośliny Tatr. Niezbędny pomocnik na szlakach Tatrzańskiego Parku Narodowego.

źródło opisu: Multico Oficyna Wydawnicza, 2000

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2016-05-29

Ciekawa i przydatna książka przedstawiająca rośliny i zwierzęta Tatrzańskiego Parku Narodowego. Szczególnie ją polecam osobom, które zaczynają swoją przygodę z rozpoznawaniem roślin i zwierząt naszych Tatr. Format książki kieszonkowy.
Książka rozpoczyna się interesującym wstępem. Dalsza część książki zawiera opisy i zdjęcia ciekawszych, ważniejszych lub najbardziej charakterystycznych gatunków roślin i zwierząt, które turysta może spotkać na szlakach Tatrzańskiego Parku Narodowego. Kolejne działy książki ukazują: ssaki, ptaki, płazy i gady, rośliny o kwiatach białych, żółtych, czerwonych, niebieskich, niepozornych i zielonkawych oraz rośliny zarodnikowe. Można szybko odnaleźć daną część dzięki paskom barwnym przy dłuższych krawędziach stron. Każdy gatunek skrótowo i dobrze scharakteryzowany i ukazany na jednym, dużym zdjęciu o dobrej jakości. Na końcu książki, na okładce, po wewnętrznej stronie znajduje się poglądowa napa Parku.
Książka bardzo dobra. Zachęca do bliższego zapoznania...