Idź albo zdechnij. O starych plebanach i bezpowrotnie odeszłych czasach

Wydawnictwo: W drodze
Naira

Dlaczego się tym wszystkim zajmuję? Pod przymkniętymi powiekami widzę ich, starych księży z Podola, Czchowa, Tropia... Miejsca, w których ich spotkałem, wypowiedzenie przez nich do mnie słowa, które zapamiętałem, zapachy tamtego świata - to wszystko jest dzisiaj dla mnie jakby sakramentem innego świata. Świata mojego dzieciństwa i młodości, świata moich marzeń i wzniosłości. Byli osobieniem...

Byli osobieniem świata idealnego, kiedy to nie znając jeszcze ohydy i brudów życia, dorastałem i wierzyłem głęboko w świat idealny.

źródło opisu: W drodze, 1997

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!