7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
komiksy
kendo777

W pierwszym numerze magazynu pięciu autorów zaprezentuje swe komiksy i publicystykę. Będą to: Piotr Promiński, Mieczysław Skalimowski, Grzegorz Weigt, Krzysztof Wyrzykowski i Sławomir Zajączkowski.

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/prasa/komiks-i-my/1

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/prasa/komiks-i-my/1,okladka

kendo777 | 2016-07-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 08 lipca 2016

Jakoś nigdy nie lubiłem komiksowych magazynów i antologii. Wyjątkiem są antologie jednego scenarzysty/rysownika, lub magazyny, w którym znalazł się jakiś komiks jednego z moich ulubionych autorów. A w Komiksie i my (a może powinno się pisać w Komiksie i nas ;) ) znalazło się miejsce dla komiksu Krzysztofa Wyrzykowskiego, którego prace uwielbiam. I dodatkowo pokolorowanego właśnie przez niego. A musicie wiedzieć, że nikt tak nie kładzie kolorów jak ten autor. Jego komiks znalazł uznanie w oczach jury festiwalu w Angouleme i w moich także. Już dla tej historii warto mieć ten magazyn. Ponadto album zawiera dość nudną historia o perle i taki sobie miks Biblii i sci-fi w postaci komiksu o zagubionym astronaucie (dość ładna czarno-biała kreska). Zobaczymy jak się rozwinie ten ostatni. Ale połączenie samotności w kosmosie i czyśćca może się sprawdzić lub być tylko bełkotem. Poza tym kilka krótkich komiksów, mniej lub bardziej udanych. Mam nadzieję, że Komiks i my nie wyląduje w czyśćcu...