Płonąc w atmosferze

mts

źródło okładki: http://www.v1ncent.pl/post/plonac-w-atmosferze-przedsprzedaz

mts | 2016-05-28
Przeczytana: 27 maja 2016

Vincent i jego historia opowiedziana w książce to przykład na to, że zmiana jest możliwa. Od zamkniętego w sobie introwertyka mającego mnóstwo problemów z płcią przeciwną do pewnego siebie, atrakcyjnego faceta, który uczy innych budowania relacji z kobietami.

Książka przedstawia początkowy okres przemiany Vincenta i wszystkie towarzyszące temu etapy. Największym plusem książki jest jej waląca czytelnikowi prosto w twarz szczerość aż do bólu. Niektóre fragmenty to swoista spowiedź przed czytelnikiem, wylanie często bolesnych uczuć i wspomnień.
Choć tematyka uwodzenia kojarzy się wielu z wyzutą z uczuć płytkością przekazu, to to co pisze Vincent jest temu wręcz przeciwne. Autor jawi się tutaj często jako bardzo emocjonalny mężczyzna, który wychodząc ze społecznego Matrixa dokonuje cały czas introspekcji i zgrabnie opisuje swoją również wewnętrzną przemianę, sprowadzającą się do ciągłego poszukiwania szczęścia i wolności.

Książka zdecydowanie nie jest dla tych, którzy poszukują...

Daniel | 2016-07-19
Przeczytana: 25 czerwca 2016

Przyjemnie napisana historia autora. Czuć, że pisał ją z potrzeby. Nie ma tu jakiegoś przepychu, górnolotnych dodatków. Całość opowiedziane jak przez kumpla przy szklance dobrego piwa.
A sama historia budzi dwie sprzeczne oceny. Z jednej strony to opowieść człowieka, który z szarej przestraszonej i bojaźliwej istoty staje się gwiazdą dyskotek i podrywaczem. Ale z drugiej to obraz tego, jak sprawia się, że kobiety potem z dystansem odnoszą się do kolejnego faceta, mówiąc "znowu będzie jak tamten".

Tomek | 2019-05-19

Takie życie, że prawie każdy przechodzi zawód miłośny, autor przeszedł 1 i zaczął się zmieniać, kilka razy był w centrum handlowy i zaraz chwali się że zdobywa najładniejsze dziewczyny za granicą na wakacjach i w Polsce. Dobry marketing, autor myśli że miał ciężko hahaha, po prostu dość dobrze wygląda, nie jak faceci poniżej przeciętnej którzy nie tyle zrobili podejść, pracowali nad sobą i swoim życiem i tak nie zdobywają dość ładnych dziewczyn. Strata czasu i pieniędzy na tą książkę. Znam osoby który były u niego na szkoleniu, byli bardzo zawiedzeni. Niestety nie ma opinii na necie o szkoleniach a jedynie tylko same pozytywne na ich stronach.

Adam | 2017-02-18
Przeczytana: 15 lutego 2017

"Zwykły frajer. Pizda. Nieudacznik. Jestem zerem. Jestem żałosny."

Tak mówi o sobie autor w kluczowym momencie powieści. Odtąd już nic nie miało być takie same.

"Płonąc w atmosferze" to opowieść od zakompleksionego chłopczyka do zionącego mocą mężczyzny. Nie ma w niej sprawdzonych sposobów pokonania takiej drogi, lecz pokazuje jedną, kluczową prawdę - nieważne z jakiego poziomu startujesz, bo jeśli NAPRAWDĘ chcesz coś zmienić, to uważaj, bo... może ci się udać! Pokazuje to przykład nie tylko bohatera ale także "Jazdy", który również jest w książce wspomniany.

Potwierdza się również, że lansowane na lewo i prawo "motywacja" i "inspiracja" nie dają efektów na dłuższą metę, bo muszą być uzupełniane jak paliwo w samochodzie. Vincent był napędzany złością, nienawiścią i upokorzeniem, ale miało to w sobie coś pozytywnego. Po pierwsze, wiedział że gorzej być nie może. Po drugie, gdy już osiągnął cel, został pasjonatem życia. Każda emocja, każde uczucie oddziaływało na niego dwa razy...

Rafix99 | 2018-02-28

Super mega pouczająca i wzruszająca książka. Można wiele z niej wyciągnąć dobrego dla siebie. Pokazuje że człowiek to istota zmienna i przy odrobinie zaparcia jest to możliwe. Polecam każdemu facetowi na świecie

Violetta Kaczyńska | 2016-10-07
Przeczytana: 05 października 2016

N o i następna pozycja, której nie mogę jednoznacznie ocenić. Jako opis rozwoju człowieka, od zakompleksionego, zamkniętego w sobie i przed światem do podziwianego i będącego wzorem dla innych - to owszem tak, dobrze, ale. No właśnie czy kobieta jest przedmiotem i podmiotem? Przecież jesteśmy równi, mamy takie same prawa, obowiązki, możliwość, a jednak kobiety, przez wielu mężczyzny, uważane są za te gorsze i taki wniosek można wyciągnąć również po przeczytaniu tej pozycji. Mężczyźni pamiętajcie, że bez kobiet to wy zginiecie!!!

demo094 | 2016-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2016

Przedstawia długą drogę od zera do czegoś ponad przeciętność.
Każdy kto zgłębiał tematykę relacji damsko-męskich i popchnęło go to zmian może zamiast Vincenta wstawić do książki siebie.

Dobitnie pokazuje że każdy może się zmienić. Każdy może być lepszą wersją siebie. Czasami potrzebujemy solidnego kopa od życia.

Pomimo że to nie jest poradnik to uważny czytelnik wyniesie wiele wiedzy i pozytywnie się naładuje.

Witkowski96 | 2019-03-13
Przeczytana: 13 marca 2019

Książka pokazująca że zmiana jest możliwa. Trzeba tylko w nią uwierzyć i wsiąść się w garść. Autor obrazuje jak wspinał się po szczeblach na szczyt wolności emocjonalnej i szczęścia którego tak pragnął. Bardzo motywuje do działania.

Ranczytelnik | 2016-09-06
Przeczytana: 04 września 2016

Książka przeczytana od razu po otwarciu z koperty.Ogólnie doceniam i podziwiam przemianę autora.Jeśli ktoś czyta bloga Vincenta to tutaj nie znajdzie zbyt wiele nowości oraz jakiś wskazówek oraz pomocnych ćwiczeń.
Bardzo okrojona autobiografia, opisy sytuacji poskracane, pozbawione pikantnych opisów.Czyta się fajnie ale po przeczytaniu odczuwam ogromny niedosyt.Jak dla mnie to taki spoiler do kolejnych tytułów, może te nie będą w wersji "demo"

Macc | 2016-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2016

Od zera do człowieka który powoli i zdecydowanie układa swoje życie, nieświadomie przez chęć poznania psychologii kobiet rozwija wszystkie aspekty swojego życia czekam kolejną książkę.