rozwińzwiń

Wojtek i Rudy, tom 1: W tarapatach

Okładka książki Wojtek i Rudy, tom 1: W tarapatach Piotr Hołod
Okładka książki Wojtek i Rudy, tom 1: W tarapatach
Piotr Hołod Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Konkurs im. Janusza Christy komiksy
40 str. 40 min.
Kategoria:
komiksy
Seria:
Konkurs im. Janusza Christy
Wydawnictwo:
Egmont Polska
Data wydania:
2016-05-18
Data 1. wyd. pol.:
2016-05-18
Liczba stron:
40
Czas czytania
40 min.
Język:
polski
ISBN:
9788328116900
Średnia ocen

7,0 7,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki KKK - 25 - Antologia. Krewni i znajomi KKKrólika Robert Adler, Maciej Andrysiak, Igor Baranko, Jarosław Bieda, Krzysztof Budziejewski, Nikodem Cabala, Emil Cegielski, Chris Chalik, Olgierd Olaf Ciszak, Aleksandra Czubek-Spanowicz, Sławomir Daniec, Marta Falkowska, Mietek Fijał, Wojciech Franzblau, Michał Gałek, Paweł Garwol, Tomasz Gawroński, Rafał Gosieniecki, Piotr Hołod, Tomasz Hopkowicz, Minamoto Igaru, Marcin Jabłoński, Michał Jankowski, Michał Janusik, Grzegorz Janusz, Maciej Jasiński, Tomasz Jędrzejowski, Tomasz Kaczkowski, Karol Kalinowski, Joanna Karpowicz, Zbigniew Kasprzak, Arkadiusz Klimek, Mateusz Kołek, Tomasz Kołodziejczak, Jan Korczyński, Krzysztof Korzeniak, Piotr Kowalski (scenarzysta komiksowy), Tomasz Krasnowolski, Anna Krztoń, Maciej Kur, Jerzy Łanuszewski, Mirosław Mańko, Pyteraf Michał, Jacek Michalski, Bartosz Minkiewicz, Tomasz Minkiewicz, Aleksandra Motyka, Filip Myszkowski, Piotr Nowacki, Marcin Nowakowski, Barbara Okrasa, Krzysztof Ostrowski, Agnieszka Papis, Grzegorz Pawlak, Tomasz Piorunowski, Łukasz Piotrkowicz, Wojciech Prokop, Hubert Ronek, Piotr Rosner, Marcin Rustecki, Rafał Sacha, Antoni Serkowski, Leszek Sewastianowicz, Rafał Skarżycki, Mateusz Skutnik, Jan Sławiński, Michał Śledziński, Kamil Śmiałkowski, Przemysław Surma, Agnieszka Świętek, Dominik Szcześniak, Rafał Szłapa, Benedykt Szneider, Bartosz Sztybor, Jerzy Szyłak, Anna Helena Szymborska, Krzysztof Tkaczyk, Mateusz Tomczyk, Rafał Trejnis, Przemysław Truściński, Marek Turek, Roch Urbaniak, Artur Wabik, Clarence Weatherspoon, Mateusz Wiśniewski, Mariusz Zabdyr, Zalibarek
Ocena 7,3
KKK - 25 - Ant... Robert Adler, Macie...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Krasnolud Nap, tom 1: Smocza kraina Maciej Jasiński, Krzysztof Trystuła
Ocena 6,6
Krasnolud Nap,... Maciej Jasiński, Kr...
Okładka książki Merlin 2: Merlin kontra Święty Mikołaj José-Louis Munuera, Joann Sfar
Ocena 6,6
Merlin 2: Merl... José-Louis Munuera,...
Okładka książki Ernest i Rebeka - Szkoła wygłupów. Wyd. zbiorcze tom 2 Guillaume Bianco, Antonello Dalena
Ocena 8,2
Ernest i Rebek... Guillaume Bianco, A...

Oceny

Średnia ocen
7,0 / 10
19 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
410
52

Na półkach: , ,

Jest mało słów. Była nudna. Treść jest trochę niezrozumiała. Rozdziały są krótkie. Czyta się ją szybko. Nie polecam.

Jest mało słów. Była nudna. Treść jest trochę niezrozumiała. Rozdziały są krótkie. Czyta się ją szybko. Nie polecam.

Pokaż mimo to

avatar
595
15

Na półkach:

Komiks zawierający krótkie jednostronnicowe historie, skierowany głównie do młodego czytelnika. Jak dla mnie (dorosłego czytelnika) poruszane tematy są dość płytkie, przewidywalne i zwyczajnie nieśmieszne, a rysunki zdają się być powielane, brak tu detalu jakby twórcy brakło umiejętności. Oceniam komiks na 4, ponieważ córka (strzelam, że 12 latka jest idealnym targetem) określiła komiks jako "średni" i podobali jej się bohaterowie.

Komiks zawierający krótkie jednostronnicowe historie, skierowany głównie do młodego czytelnika. Jak dla mnie (dorosłego czytelnika) poruszane tematy są dość płytkie, przewidywalne i zwyczajnie nieśmieszne, a rysunki zdają się być powielane, brak tu detalu jakby twórcy brakło umiejętności. Oceniam komiks na 4, ponieważ córka (strzelam, że 12 latka jest idealnym targetem)...

więcej Pokaż mimo to

avatar
594
563

Na półkach:

Bardzo ciekawe pomysły ubrane w krótkie historyjki. Z kilku można śmiać się na głos.

Bardzo ciekawe pomysły ubrane w krótkie historyjki. Z kilku można śmiać się na głos.

Pokaż mimo to

avatar
1597
485

Na półkach: ,

(...) Bohaterami komiksu jest para tytułowych przyjaciół. Chłopcy chodzą do jednej klasy i kumplują także poza murami szkoły. Autor postawił na antropomorfizację swoich bohaterów - Wojtek jest nosorożcem, a Radek (zwanym Rudym) jest łosiem. Pozostałe postaci występujące w komiksie także są „uczłowieczonymi” zwierzętami. Podobny zabieg spotykamy w wielu albumach dla dzieci wydanych jako pokłosie konkursu, choćby w serii „Rysiek i Królik” produkowanej przez Łukasza Piotrkowicza (scenariusz) i Krzysztofa Budziejewskiego (rysunki).

Między omawianym albumem a wspomnianą powyżej serią zachodzi jeszcze kilka innych podobieństw. Całość również zbudowana jest z gagów, zwykle 1-, 2-stronicowych, łącznie 30 historyjek. Podobna jest również tematyka. Scenki dotykają szkolnych problemów, wspólnych zbaw na podwórku i w domu, spraw sercowych czy wizyt rodzinnych. W związku z taką budową nie uświadczymy jednej spójnej fabuły, nie zostaje utrzymany nawet cykl pór roku. Dla przykładu - w jednej historyjce koledzy bawią się na podwórku, gdy drzewa są jeszcze zielone („Najlepszy na osiedlu”),a w kolejnej jest już zima („Przesada”). Nie powiem, osobiście mi to przeszkadza, wolałbym, aby autor (lub redakcja) prowadziła jakiś element porządkujący.

Komiksy z parą bohaterów sprawdzają się, gdy są oni bardzo mocno skontrastowani. Nie widzę zasadniczych różnic między Wojtkiem a Rudym. Jakieś są, pierwszy ma większą wyobraźnię, drugi jest bardziej wyluzowany. Nie można odmówić Wojtkowi i Rudemu wyobraźni. I właśnie te opowieści, które dzieją się w swetrze nierzeczywistej, wypadają najlepiej, także pod względem rysunkowym. Mam na myśli takie historie: „Kraniec świata”, „Potwory” czy „Historia najnowsza”, w których dorysowywane zostały elementy i zdarzenia wyobrażone...

- - -
cały tekst można przeczytać tu:
https://dybuk.wordpress.com/2016/10/10/wojtek-i-rudy-1-w-tarapatach/

(...) Bohaterami komiksu jest para tytułowych przyjaciół. Chłopcy chodzą do jednej klasy i kumplują także poza murami szkoły. Autor postawił na antropomorfizację swoich bohaterów - Wojtek jest nosorożcem, a Radek (zwanym Rudym) jest łosiem. Pozostałe postaci występujące w komiksie także są „uczłowieczonymi” zwierzętami. Podobny zabieg spotykamy w wielu albumach dla dzieci...

więcej Pokaż mimo to

avatar
393
78

Na półkach: , ,

nasz-zaczytany-swiat.blogspot.com

Cieszę się, że w dzisiejszych czasach nadal nie przemija moda na czytanie komiksów. To w końcu doskonała rozrywka zarówno dla dzieci jak i dorosłych. I spora dawka humoru :-) Dzisiaj kilka słów o komiksie nagrodzonym w II edycji „Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci”.

Poznajcie dwóch bardzo ciekawych przyjaciół – nosorożca Wojtka i łosia zwanego Rudym. To właśnie te dwa zwierzaki umilą nam czas w trakcie czytania. Ich życie z pewnością nie należy do nudnych i pełne jest zaskakujących zwrotów akcji.

Krótkie historie rozbawią nie jednego ponuraka. Humor w nich przedstawiony jest ponadczasowy i rozśmieszy dzieci, ale także rodziców. Każdy epizod kończy się jakąś śmieszną puentą. Wojtek i Rudy zawsze są pełni zapału, mają ciekawe pomysły i interesujące przemyślenia. Jednak rzeczywistość, czasem dość brutalnie weryfikuje ich plany :-)

Każda strona tego komiksu porusza inny wątek. M.in. możemy prześledzić losy nosorożca i łosia na osiedlu, w szkole, zoo czy na łonie natury. Czasami nieograniczona wyobraźnia naszych bohaterów przenosi nas do innego świata :-)

Podsumowując komiks „Wojtek i Rudy w tarapatach” jest wart uwagi. Ilustracje są bardzo dobre, humor na najwyższym poziomie i całość bardzo szybko się czyta. Jak dla mnie nagroda w konkursie na komiks dla dzieci jest w pełni zasłużona :-)

nasz-zaczytany-swiat.blogspot.com

Cieszę się, że w dzisiejszych czasach nadal nie przemija moda na czytanie komiksów. To w końcu doskonała rozrywka zarówno dla dzieci jak i dorosłych. I spora dawka humoru :-) Dzisiaj kilka słów o komiksie nagrodzonym w II edycji „Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci”.

Poznajcie dwóch bardzo ciekawych przyjaciół – nosorożca...

więcej Pokaż mimo to

avatar
6035
3379

Na półkach:

Można mieć całkowicie odmienną osobowość, całkowicie inne podejście do życia, inaczej odbierać świat, ale przyjaźń sprawia, że te różnice stają się nieistotne. Wzajemna nauka i inspiracja i to nie koniecznie ta pozytywna sprawiają, że duet składający się z Wojtka i Rudego jest niepowtarzalny. Przyjaciele razem bawią się, uczą, przeżywają rozczarowania, dokonują odkryć. Każda chwila i miejsce zachęcają ich do zabawy i zacieśniania relacji. Nie zabraknie też nieporozumień, wypadków, wpadek, ale bohaterzy zawsze mogą wzajemnie na siebie liczyć. Ciągłe wpadanie w tarapaty nie jest w stanie odciągnąć ich od świetnej zabawy.
„Wojtek i Rudy. W tarapatach” to zbiór komiksowych scenek zakończonych pointą mającą pouczyć i bawić. Niespodziewane zwroty akcji, zwyczajne życie uczniów, dla których prawdziwe życie zaczyna się po lekcjach, kiedy mają dużo czasu i jeszcze więcej pomysłów oraz otwarci są na kłopoty, które w dwójkę łatwiej przeżyć.
Jedno i dwustronicowe opowiastki pokazują specyficzny stosunek do świata. Bohaterowie inspirują się przeczytanymi poradnikami, obejrzanymi programami, nudną szkołą, pragną błyszczeć w towarzystwie, podglądają pomysły innych i żadna pora roku czy pogoda im nie straszna.
Dla starszych czytelników będzie to sentymentalna podróż do własnego zwariowanego dzieciństwa, kiedy wyobraźnie nie znała słowa „niemożliwe” i podpowiadała jeszcze lepsze pomysły po usłyszeniu „niebezpieczne”. Większość scenek mogłaby być wycinkami z naszego zwariowanego dzieciństwa, kiedy pozwalano dzieciom na bardzo dużą swobodę. Podział na świat dziewczęcy i chłopięcy oraz karykaturalne pokazanie prób przełamania tych granic może wiele powiedzieć o naszych relacjach w dorosłym życiu.
„Wojtek i Rudy. W tarapatach” to z jednej strony interesująca opowieść o dzieciach i dla dzieci, a z drugiej strony pokazanie świata dorosłych w dziecięcej masce pozwalającej przejrzeć się w karykaturalnych scenkach.

Można mieć całkowicie odmienną osobowość, całkowicie inne podejście do życia, inaczej odbierać świat, ale przyjaźń sprawia, że te różnice stają się nieistotne. Wzajemna nauka i inspiracja i to nie koniecznie ta pozytywna sprawiają, że duet składający się z Wojtka i Rudego jest niepowtarzalny. Przyjaciele razem bawią się, uczą, przeżywają rozczarowania, dokonują odkryć....

więcej Pokaż mimo to

avatar
115
114

Na półkach:

Tym wyznaniem może narażę się wielu osobom, ale muszę szczerze napisać, że do tej pory nie miałam do czynienia z komiksem, nawet z tzw. klasyką. Oczywiście, jako młodsza siostra dwóch braci, gdzieś na ich półkach widziałam "Tytusa, Romka i A'Tomka", ale nigdy specjalnie nie interesowałam się tym gatunkiem. Los tak chciał, że życie połączyło mnie z wielkim fanem komiksów. Jego liczne historie na temat tej formy literackiej, wywołały u mnie ogromną ciekawość. A ponieważ w ręce wpadło mi najnowsze dzieło Piotra Hołoda, postanowiłam nie opierać się dłużej i odważnie "wypłynąć na nieznane mi dotąd wody".

Książka jest zbiorem zabawnych opowieści o losach dwóch przyjaciół - nosorożca Wojtka i łosia zwanego Rudym. Ich przygody są zawsze niezwykłe i pełne niespodzianek. Przyjaciele mają niezliczoną ilość najdziwniejszych pomysłów, które najczęściej nie kończą się dla nich zbyt dobrze.

Piotr Hołod poprzez losy swoich bohaterów, pokazuje uroczą stronę dzieciństwa i przyjaźni. Czytając poszczególne historie od razu widziałam świat dzieci, które mają takie sposoby na zabawę, o jakich dorosłym się nawet nie śniło. I tak znajdziemy tu opowieść o tym jak "spiskiem" wytłumaczyć brak pracy domowej, a także konkurs o "najlepszym rozchlapywaczu na osiedlu". Rozbrajające są również opowiastki, które karykaturują naszą rzeczywistość jak np. opowieść o zdrowym, drugim śniadaniu czy o tym jak kobiety manipulują mężczyznami. Moją ulubioną jest "Powitanie", które pokazuje jak przywitać się z koleżanką, by przy tym nie stracić szacunku w oczach kolegów.

Komiks okazał się na prawdę rewelacyjną lekturą. Ciekawe historie, fantastyczne rysunki. Wydaje się być książką dla każdego.Zainteresował się nią nawet mój czteroletni syn, mimo, że nie do końca mógł wszystko zrozumieć.

Jak mawia moja druga połówka, komiksy są dobrym sposobem zachęcenia dzieciaków do czytania książek. Jeśli potrzebujecie tego rodzaju wybiegu, myślę, że przygody Wojtka i Rudego są dobrym wyborem (a na pewno bardzo śmiesznym wyborem).

Warto wspomnieć, że ten komiks został nagrodzony w drugiej edycji "Konkursu im.Janusz Christy na komiks dla dzieci."

Polecam!!!

Więcej recenzji na fifraku.blogspot.com Zapraszam!

Tym wyznaniem może narażę się wielu osobom, ale muszę szczerze napisać, że do tej pory nie miałam do czynienia z komiksem, nawet z tzw. klasyką. Oczywiście, jako młodsza siostra dwóch braci, gdzieś na ich półkach widziałam "Tytusa, Romka i A'Tomka", ale nigdy specjalnie nie interesowałam się tym gatunkiem. Los tak chciał, że życie połączyło mnie z wielkim fanem komiksów....

więcej Pokaż mimo to

avatar
7915
6772

Na półkach: , ,

WOJTEK I RUDY W NIEZŁYM KOMIKSIE

Wszelkie konkursy to doskonała szansa by wyłowić z tłumu młodych zdolnych i pokazać ich szerszemu odbiorcy. Konkurs im. Janusza Christy daje taką możliwość twórcom komiksów dla dzieci, oferując nie tylko konkretne nagrody, ale przede wszystkim okazję wydania własnego pełnego albumu. A oto jeden z takich właśnie albumów – zbiór krótkich humorystycznych opowieści dla dużych i małych.

Poznajcie Wojtka i Radka zwanego Rudym. Wojtek to pełen temperamentu i nieokiełznanej wyobraźni nosorożec, Rudy jest bardziej opanowanym i wyluzowanym łosiem. Obaj się przyjaźnią i wiodą typowe życie uczniów, których szkoła nudzi, a wszelka zabawa pociąga i to jeszcze jak! A dla takich kolegów, jak oni, zabawą może być wszystko! I wszystko także może oznaczać dla nich kłopoty. Ale od czego mają siebie nawzajem?

Na album „Wojtek i Rudy: W tarapatach” złożyły się krótkie, jedno, dwustronicowe zabawne opowiastki, w których dwaj bohaterowie w komiczny sposób interpretują świat, jak i sytuacje, w jakich się znaleźli. Czy są w szkole, czy w domu, pomagają w codziennych czynnościach, czy chcą porzucać się śniegiem, humor ich nie opuszcza. Pod tym względem album Piotra Hołoda przypomina podobne współczesne francuskie komiksy (jak choćby „Sisters”),z tą różnicą, że tu swoje przygody przeżywają mówiące zwierzęta, których jednak jedynie wygląd różni od ludzkich postaci.

Graficznie komiks jest bardzo prosty, acz uroczy. Cartoonowa kreska, stonowane barwy i prostota w wypełnieniu teł kadrów wyglądają mile dla oka i atrakcyjnie dla dziecięcych odbiorców. Spora część humoru bierze się zresztą z grafiki właśnie – od ekspresyjnej mimiki bohaterów, po humor sytuacyjny i slapstickowy. Trochę tu szaleństwa, trochę oczywistości, a wszystko to dobrze ze sobą współgra i zapowiada się ciekawie na przyszłość.

Lubicie polskie komiksy humorystyczne? Sięgnijcie po „Wojtka i Rudego” – czy żeby podarować dziecku, czy też może przeczytać samemu. Porcja rozrywki przydaje się każdemu, niezależnie od wieku.

Recenzja opublikowana na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/05/27/wojtek-i-rudy-tom-1-w-tarapatach-piotr-holod/

WOJTEK I RUDY W NIEZŁYM KOMIKSIE

Wszelkie konkursy to doskonała szansa by wyłowić z tłumu młodych zdolnych i pokazać ich szerszemu odbiorcy. Konkurs im. Janusza Christy daje taką możliwość twórcom komiksów dla dzieci, oferując nie tylko konkretne nagrody, ale przede wszystkim okazję wydania własnego pełnego albumu. A oto jeden z takich właśnie albumów – zbiór krótkich...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    20
  • Komiksy
    6
  • Chcę przeczytać
    2
  • Dla dzieci i młodzieży
    2
  • Z biblioteki
    2
  • Dla dzieci
    2
  • Posiadam
    1
  • 2021
    1
  • ▪ Komiksy
    1
  • Polskie
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Wojtek i Rudy, tom 1: W tarapatach


Podobne książki

Okładka książki Cyberpunk 2077. Blackout Roberto Ricci, Bartosz Sztybor
Ocena 7,0
Cyberpunk 2077... Roberto Ricci, Bart...
Okładka książki Świat Akwilonu. Orki i gobliny: Griim. Tom 03 Stephane Crety, Nicolas Jarry
Ocena 7,7
Świat Akwilonu... Stephane Crety, Nic...
Okładka książki Idefiks i Nieugięci: Nieugięci robią niezły cyrk. Cédric Bacconnier, Yves Coulon, David Etien, Philippe Fenech, Simon Lecocq
Ocena 8,0
Idefiks i Nieu... Cédric Bacconnier,&...
Okładka książki Walkirie kresu dziejów – Record of Ragnarok #11 Takumi Fukui, Shinya Umemura
Ocena 8,0
Walkirie kresu... Takumi Fukui, Shiny...

Przeczytaj także