Historia filozofii. Tom 5. Od Hobbesa do Hume'a

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Historia filozofii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
History of philosophy
filozofia i etyka

Historia filozofii Fredericka Coplestona uważana jest za najlepsze i najwszechstronniejsze opracowanie dziejów europejskiej myśli filozoficznej od starożytności po czasy współczesne, jakie zostało kiedykolwiek dokonane przez jednego autora. Cechuje ją zarówno obiektywizm ujęcia tematu, jak i klarowność i przystępność języka. Pełni funkcję zarówno podręcznika akademickiego, jak i gruntownego wprowadzenia w dzieje filozofii dla każdego, kto jest zainteresowany historią kultury europejskiej. Obecna edycja została uzupełniona dwoma dodatkowymi tomami poświęconymi filozofii rosyjskiej oraz empiryzmowi logicznemu i egzystencjalizmowi.

źródło opisu: Matras

Dawidk01 | 2016-11-16