rozwińzwiń

Utrata Normandii 1189-1204. Studia na historią Imperium Andegaweńskiego

Okładka książki Utrata Normandii 1189-1204. Studia na historią Imperium Andegaweńskiego Maurice Powicke
Okładka książki Utrata Normandii 1189-1204. Studia na historią Imperium Andegaweńskiego
Maurice Powicke Wydawnictwo: Napoleon V historia
Kategoria:
historia
Tytuł oryginału:
The loss of Normandy (1189-1204). Studies in the History of the Angevin Empire
Wydawnictwo:
Napoleon V
Data wydania:
2016-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2016-01-01
Język:
polski
ISBN:
9788365495280
Tłumacz:
Idalia Smoczyk-Jackowiak
Średnia ocen

8,0 8,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
8,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
722
113

Na półkach: ,

Bardzo szczegółowa i wnikliwa praca. Dobre rozwiniecie do wiedzy zawartej w "Wojna w średniowieczu" Contamine. Na wstępie ciekawe spostrzeżenia autora co do geografii wojen Kapetyngów z Plantagenetami (centralne położenie Andegawenii i Turenii jako łącznik Normandii z Akwitanią, trudność połączeń Burbonii z Akwitanią, granica Normandii - Vexin - Gisors, Chateau Gaillard). Bardzo wiele użytecznych informacji o wojskowości XII i XIII wieku (kasztelanie jako osobne od zamków miejsce pobierania podatków, najemnicy, problemy lojalności wobec dwóch suwerenów, dochody i koszty obrony księstwa Normandii itd.). Ponadto czytelnik uzyskuje szczegółowe informacje o przebiegu wojen Filipa II z Ryszardem Lwie Serce i Janem Bez Ziemi. Autor odrobinę sympatyzuje z Ryszardem, podkreślając jego zwycięstwa militarne (trochę na wyrost - vide biografia Filipa II Jima Bradburego). Z drugiej strony wyjaśnia powolne osłabienie Plantagenetów kosztami wojen i kolejne ustępstwa, które (z czasem i ich ilością) dawały mocny pretekst Filipowi II po sięgniecie po ziemie Jana. Ta książka to kawał wiedzy o polityce i konflikcie o Normandię i Andegawenię (również o jej mieszkańcach - zarządcach ziemi i zamków). Po dwukrotnym przeczytaniu, nadal nie mogę wyjść z podziwu, że można było uzyskać tyle szczegółów o ziemiach i konfliktach sprzed 800 lat. Być może inne wojny z okresu średniowiecza zostaną jeszcze raz "odkryte" tak szczegółowo jak zrobił to Maurice Powicke. Czapki z głów przed autorem.

Bardzo szczegółowa i wnikliwa praca. Dobre rozwiniecie do wiedzy zawartej w "Wojna w średniowieczu" Contamine. Na wstępie ciekawe spostrzeżenia autora co do geografii wojen Kapetyngów z Plantagenetami (centralne położenie Andegawenii i Turenii jako łącznik Normandii z Akwitanią, trudność połączeń Burbonii z Akwitanią, granica Normandii - Vexin - Gisors, Chateau Gaillard)....

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    5
  • Posiadam
    2
  • 03 Historia: Średniowiecze
    1
  • XII-XIII wiek
    1
  • Średniowiecze
    1
  • Przeczytane
    1
  • Teraz czytam
    1
  • Wojskowość
    1
  • Historia
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Utrata Normandii 1189-1204. Studia na historią Imperium Andegaweńskiego


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne