Żółto-czarna ojczyzna. 90 lat Ruchu Radzionków

Wydawnictwo: Ruch Radzionków
sport

Okrągłe rocznice są dobrym pretekstem do wydawania monografii. „Żółto-czarna ojczyzna” powinna być obowiązkową lekturą każdego kibica Cidrów, ale nie tylko dla niego. Autorami są Wojciech Cieszyński, sekretarz klubu i Darek Leśnikowski, dziennikarz „Sportu". (...) Jak podkreślają, nie jest to jednak monografia Ruchu. ”Zbyt wiele dokumentów, zapisków i kronik zaginęło w okresie wojennej zawieruchy” - zaznaczają.
O czym jest więc ta książka? „O tym co na Górnym Śląsku najważniejsze: o domu, o rodzinie, o sąsiadach. O dobrej robocie i jej umiłowaniu. O małej ojczyźnie na którą składa się własny dom, podwórko, ogródek, szkolne boisko, droga do kościoła i sobotnie popołudnie spędzone na stadionie”...
Zapewniam, że znajdziecie w tej książce wiele zabawnych, ale i dramatycznych historii ludzi związanych z Ruchem. Ozdobą książki jest również mnóstwo unikalnych zdjęć.

źródło opisu: czado.blox.pl

źródło okładki: google

Maciek Matwiej | 2016-05-27
Przeczytana: 27 maja 2016

Ciekawa próba odtworzenia 90 lat klubu z Radzionkowa. Widać na niemal każdej stronie emocjonalny związek autorów z Ruchem. Polecam!