Wyzwanie czytelnicze LC

Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych

Seria: Uczę się
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
dziecko, nauka, rozwój, mowa, Joanna Kłos
Ag2S

Poznajcie Pucia i jego wesołą rodzinkę! Ten sympatyczny maluch stanie się ulubionym towarzyszem Waszego dziecka w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy! Pierwsza część przygód Pucia przeznaczona jest dla dzieci najmłodszych oraz tych nieco starszych z opóźnionym rozwojem mowy. Koncentruje się przede wszystkim na wyrażeniach dźwiękonaśladowczych i samogłoskach, które są używane już przez...

Pierwsza część przygód Pucia przeznaczona jest dla dzieci najmłodszych oraz tych nieco starszych z opóźnionym rozwojem mowy. Koncentruje się przede wszystkim na wyrażeniach dźwiękonaśladowczych i samogłoskach, które są używane już przez roczne dziecko. Celowo prosta w formie i wzbogacona pięknymi ilustracjami, w naturalny sposób wspiera rozwój mowy dziecka.
„Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych” to czwarta po „Wierszykach ćwiczących języki”, „Z muchą na luzie ćwiczymy buzie” oraz „Zeszytowym treningu mowy” książka z serii „Uczę się: mówić, wymawiać, opowiadać”.

źródło opisu: http://nk.com.pl/

źródło okładki: http://nk.com.pl/

książek: 1905
Monka | 2017-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2017

"Pucio uczy się mówić" to fantastyczna książeczka dla najmłodszych. Zakocha się w niej każdy maluch. Jej głównym bohaterem jest uroczy chłopiec o imieniu Pucio. To on stanie się towarzyszem waszego dziecka w nauce mowy. Moja A. uwielbia tego przesympatycznego chłopca. Kilka razy dziennie prosi, aby poczytać jej o Puciu :-) Książeczka z jego "przygodami" przeznaczona jest dla najmłodszych dzieci, które dopiero rozpoczynają naukę mowy oraz dla dzieci nieco starszych, które mają opóźniony rozwój mowy. Skupia się w dużej mierze na wyrażeniach dźwiękonaśladowczych oraz samogłoskach, które powinny być używane już przez roczne dziecko. Prosta w formie i wzbogacona fantastycznymi ilustracjami zachęca wszystkie maluchy do korzystania z niej. To świetna nauka poprzez zabawę. "Pucio uczy się mówić" aktywizuje maluchy do powtarzania dźwięków, wskazywania rożnych elementów na ilustracjach, co w naturalny sposób wspiera rozwój mowy. Nad poprawnością merytoryczną książeczki czuwa jej autorka,...

Adrian F | 2018-02-07
Przeczytana: 05 lutego 2018

Pierwszą część Pucia posiadam od kilku miesięcy i oczywiście przeczytałem ją nie raz. Recenzję mogę napisać dopiero gdy, moim zdaniem, osiągnięty został sukces tj. dziecko potrafi powiedzieć (prawie) wszystkie słowa. Autorka w prosty i zabawny sposób zachęca dzieci do powtarzania bardzo prostych zwrotów. Nie miałem problemu z namówieniem córki do wspólnej nauki. Polecam jako pomoc dydaktyczną dla początkujących rodziców.

bibi | 2016-08-16
Przeczytana: sierpień 2016

Książka przeznaczona dla dzieci, które uczą się mówić, doskonalą swoją wymowę. Proste ilustracje Joanny Kłos (znane nam z ćwiczeń na luzie, treningu mowy, elementarza) i popularne wyrazy dźwiękonaśladowcze, spotykane w codziennych sytuacjach. Solidne kartonowe wydanie zda egzamin w rączkach dwulatka.
Sympatyczne ilustracje, osadzenie w codziennych sytuacjach, rzeczy i wydarzenia bliskie światu małego odbiorcy. Książka może być dobrą pomocą i stymulacją do tego, jak nazywać świat, jak bawić się każdego dnia i wydobywać z siebie dźwięki nierozpoznawalne dla innych:)

Dama_Karo | 2016-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2016

Masz małe dziecko i już czas na pierwsze słowa? Nie wiesz jaką książkę mu kupić jako jedną z pierwszych? Zacznij zabawę z Puciem i odkryj z maluchem świat dźwięków!

Pucio uczy się mówić to idealna książka dla najmłodszych! Jest dostosowana do małych dzieci nie tylko dzięki grubym, tekturowym stronom, ale również dzięki wyraźnym obrazkom. Każda ze stron jest tak przemyślana, aby maluch bez problemu mógł skupić uwagę na danym przedmiocie. Nie ma tu chaosu i nadmiaru informacji, tylko przejrzyste i zrozumiałe ilustracje, wzbogacone o onomatopeje (wyrazy dźwiękonaśladowcze, typu koko, muuu itp.). Właśnie tego typu wyrazy są pierwszym krokiem do rozwoju mowy! Poprzez zabawę dźwiękami, naśladowanie zwierząt i przedmiotów, dzieci ćwiczą buzię, słuch, a przy tym dobrze się bawią.

Pucio uczy się mówić, to bardzo starannie wydana książka – piękna, dopracowana, solidna i przede wszystkim idealna dla dzieci. Jako logopeda już wiem, że wiele razy mi się przyda - dzieci z miejsca polubią...

sweeciak | 2018-02-08
Przeczytana: 08 stycznia 2018

“Pucio uczy się mówić” to pozycja obowiązkowa w biblioteczce maluszka. Jest bardzo pomocna w wprowadzaniu dziecka w świat dźwięków. Zabawa i nauka przy niej sprawia frajdę zarówno dziecku jak rodzicom. Szczerze polecam.

zetbasia | 2017-10-31
Przeczytana: 31 października 2017

Super książeczka dla maluchów. Twarde kartki, które wiele wytrzymają. Można czytać, wyszukiwać, naśladować dźwięki, opowiadać, oglądać obrazki, uczyć się ;)

Mini-Zołza | 2019-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2019

Pucio na prawdę wymiata! Czytam go synkowi odkąd skończył 5 miesięcy. Teraz smyk ma już 9 miesięcy i choć jeszcze nie umie mówić wręcz dostaje spazmów radości na widok tej książki. Sam próbuje przewracać strony, dając mi do zrozumienia - "czytaj mi mamo"! I te obłędne ilustracje! Wręcz sama nie mogę się doczekać zakupu kolejnych części tej książki :D

Olga Kubala | 2018-10-30
Przeczytana: 30 października 2018

www.drobnymmaczkiem.com - zapraszam serdecznie na mojego bloga o książkach dla dzieci!

Pucio po raz pierwszy w księgarniach pojawił się stosunkowo niedawno i można śmiało powiedzieć, że szturmem zdobył serca dzieci i rodziców. Dzisiaj tę serię znają już chyba wszyscy! Do tej pory powstały cztery części przygód Pucia i jego rodziny. Każda część jest wyjątkowa, niebanalnie wydana, świetnie zilustrowana, przeznaczona dla konkretnej grupy wiekowej i, co najważniejsze, stworzona w jednym celu: rzetelnej nauki mówienia dzieci już od pierwszych lat życia. Na pewno wyżej wspomnianą „rzetelność” gwarantuje sama autorka – Marta Galewska-Kustra, ekspert w swej dziedzinie, doktor nauk humanistycznych, logopeda, pedagog dziecięcy, pedagog twórczości, adiunkt w Akademii Pedagogiki Specjalnej. Nic dodać, nic ująć.

„Pucio uczy się mówić” to pierwsza część serii napisana z myślą o najmłodszych dzieciach czyli w wieku od 0 do 3 (chociaż mój czteroipółlatek nadal chętnie do niej zagląda). Ta część...

Przeczytana: 26 sierpnia 2016

Mój młodszy synek ma 16 miesięcy i jesteśmy właśnie na etapie mówienia jakiś krótkich sylabowych odgłosów. Jestem strasznie ciekawa jak u niego będzie wyglądała nauka mówienia. Jego starszy brat miał naprawdę ciężką mowę, przyrośnięte wędzidełko skutecznie przeszkodziło mu w poprawnym mówieniu, a ja niestety za późno zorientowałam się co jest nie tak :( W skutek czego do teraz uczęszcza do logopedy i nadal nie mówi wyraźnie, tak jak powinien w wieku 8 lat...

Młodszy wędzidełko nieco dłuższe niż starszy, ale także nie jest tak jak być powinno więc skierowanie do laryngologa mamy, trzeba będzie zrobić z tym porządek jak najszybciej, aby potem nie wyszło jak u Nikodema... Dominik jest teraz na etapie powtarzania, papugowania. Choć niestety nie jeśli chodzi o mowę. Mówi tylko mama, baba, papa, am am i to by było na tyle. Na przykład tata nie mówi wcale. Ja już mam czarne wizje, że to przez to wędzidełko... Ale do nauki mowy ma jeszcze trochę czasu więc zobaczymy...

Ale jak zwykle...

napoleczce_pl | 2017-02-08
Przeczytana: 03 listopada 2016

Pucio mówi mniam mniam

Na grubych, nieniszczalnych, kolorowych i graficznie przyjemnych dla oka kartkach dostajemy od autorek translator, komunikator i uwspólniacz językowy pomiędzy najmniejszymi, którzy języka dorosłych nie znają i dużymi, którzy języka małych nie do końca rozumieją.
Obszar wspólny tej zabawy jest przepysznie przedstawiony na dwudziestu kilku stronach, gdzie w dowolnie otworzonym momencie możemy kwakać, gruchać, nunać i pukpukać w dowolnej tonacji.
Marta Galewska Kustra (autorka i logopedka) z racji sowiej pracy i pasji zapewnia nas również, że przygoda z Puciem jest solidnym logopedycznym rozrusznikiem dla narządów mowy najmłodszych. Powtarzanie zawartych w książce dźwiękonaśladowczych wyrazów doprowadzi do zwiększenia sprawności językowej naszych dzieci (i nie tylko).
Dziecko patrzące na rodziców mówiących (w końcu) „po ludzku”, z radością powtarza, gestykuluje i pełne radości opowiada swoje historie wykorzystując „wspólny” zasób słów.

W naszym odczuciu,...