zamach stanu Józefa Piłsudskiego 1926 roku

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historyczna

Zamach stanu Józefa Piłsudskiego, określany również przewrotem majowym, był wydarzeniem bez precedensu w historii Polski XX wieku. Celem pracy jest ukazanie wydarzeń warszawskichz różnej perspektywy Okładka: twarda, Rok wydania: 2007,

maszynistaGrot | 2015-11-06

Bardzo ciekawa książka, prezentująca różne aspekty, punkty widzenia 1926r., jak choćby odbiór zamachu majowego w Polsce za granicą. Znani historycy się w niej wypowiadają jak profesor Wieczorkiewicz. Szkoda, że stosunkowo dawno ją czytałem, mógłbym coś więcej napisać gdybym był świeżo po lekturze.

Książka opisuje jedno z tych wydarzeń, które chyba nigdy nie będą miały jednoznacznej oceny.

Adriana Proszak | 2016-01-18
sówka | 2015-12-27