literatura piękna
MarylaM

Aga, to miłośniczka wypraw dalekich. Halinka, niekoniecznie. Książka jest spojrzeniem na podróże z wielu stron, ale przede wszystkim w sposób żartobliwy, z humorem. Czytając ją uśmiech nie schodził mi z twarzy. Oprócz opowieści o weneckich uliczkach, czy paryskich przygodach pod Wieżą Eiffla, znajdziecie tu smaczne przepisy na ulubione dania autorek, autorskie, bądź te podpatrzone.

źródło opisu: http://ksiegarnia.wydawnictwobialepioro.pl/

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Magda | 2019-10-06
Przeczytana: 06 października 2019

Ewa | 2019-10-05
Przeczytana: 05 października 2019

"Apetyt na życie" Agnieszki Kazała i Haliny Kowalczuk to pełna humoru opowieść o spotkaniu dwóch koleżanek Agnieszki i Haliny (pierwowzorami bohaterek są autorki) 😀Od początku książki utożsamiałam się z Halinką odnośnie jej strachu przed lataniem samolotami 😂mam tak samo. Bohaterki opowiadają o swoich podróżach w ciekawe zakątki całego świata opisując ludzi tam spotkanych , zabytki , legendy i potrawy . Ich opowieści są okraszone dużą dawką świetnego humoru 🤩Książka bawi, uczy i pobudza apetyt 😀Polecam

Krystyna Habrat | 2019-09-05
Przeczytana: 05 września 2019

LEKCJA URODY ŻYCIA - O książce Agnieszki Kazały i Haliny Kowalczuk APETYT NA ŻYCIE

Już wrzesień. Jarzębiny zaczynają się czerwienić. Lato jakby już odchodziło. Trochę żal. Jeśli jednak chcemy zachować w sobie radość słonecznego lata, sięgnijmy po książkę autorstwa Agnieszki Kazały i Haliny Kowalczuk pt. APETYT NA ŻYCIE.
To książka gdzie zawsze świeci słońce i panuje lato. No, bywają...Czytaj dalej

Robert | 2019-07-07

Świetna historia. Ciekawe opisy i postacie :)

Mańka | 2019-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2019

super ksiązka, bez przemocy i z humorem. Idealna, żeby się odprężyć po ciężkim tygodniu :-)

Biblioteczka Rudej | 2018-05-27
Przeczytana: 27 maja 2018

"...jak dobrze jest żyć w czasach pokoju, gdy możemy podróżować po to, aby poznać dzieje i piękno innych krajów, spotkać ciekawych ludzi, kupić sobie pamiątki,śmiać się i być szczęśliwym, i nie bać się o życie swoje i bliskich''.

Po raz kolejny miałam przyjemność przeczytać książkę wydaną przez Wydawnictwo Literackie Białe Pióro. Panią Halinę Kowalczuk znam z jej twórczości,a Panią Agnieszkę dzięki korespondencji mailowej,ale przyznam szczerze,że sama nie wiedziałam czego się spodziewać po książce i pierwsze kilka stron czułam się lekko rozczarowana. Na szczęście mam w zwyczaju kończyć to co zaczynam czytać i dobrze,a nawet bardzo dobrze, bo to książka, która czyta się lekko i przyjemnie.
Podróże, kto z nas ich nie kocha,a już szczególnie przed sezonem urlopowym:) sami planujemy, liczymy i wreszcie rezerwujemy wymarzone wakacje. Książka może być wskazówką dla niezdecydowanych, bo obie autorki z humorem opowiadają nam o zwiedzanych przez siebie miejscach. Zabierają nas do Barcelony...

Ewa | 2017-10-01
Przeczytana: 2016 rok

Jeśli ktoś chce teraz jesienną porą poróżować nie ruszając się z domu, bo urlop już wykorzystany, przy tym skosztować czegoś dobrego i oderwać się od szarzyzny, gorąco polecam.

Ula | 2017-10-01

Lekka i optymistyczna. Zawsze i wszędzie można przeczytać. Ciekawostki podróżnicze i kulinarne, wzbogacona wesołymi ilustracjami i autentycznymi zdjęciami. Napisana z poczuciem humoru. Polecam

Klaudia | 2016-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2016

Przypadek sprawił, że kiedy kończyłam czytać książkę Apetyt na życie, usłyszałam w radiu wspaniałą piosenkę Pięknie żyć w wykonaniu Ryszarda Rynkowskiego.

… Pięknie żyć – znaczy kochać świat
Pięknie żyć – tak jak żyje ptak
Pięknie żyć – tańczyć tak jak wiatr…

Słowa refrenu pasowały jak ulał do przeczytanej, przepojonej radością życia książki, ukazującej jak cieszyć się z normalnych codziennych zdarzeń. Książki, będącej jednocześnie receptą na spełnione życie.

Autorki Agnieszka Kazała i Halina Kowalczuk nie są debiutantkami. Agnieszka Kazała nie tylko pisze dla wymagającej grupy odbiorców, jakimi są dzieci, ale również maluje, tworzy grafiki i rysunki do książek. Wydała kilka pozycji takich jak: Nietoperz Leon, Kram z marzeniami, Pieszki Agnieszki i Zegar z Miaukułką.

Debiutem literackim Haliny Kowalczuk była powieść dla dorosłych Chata pod jemiołą. Kolejne jej książki to: Leśny dworek, Dwie Anny, Dwórka królowej. Autorka kocha morze, góry, uwielbia powieści historyczne i...

Iliana | 2016-05-27
Przeczytana: 18 kwietnia 2019

"Wsiąść do pociągu byle jakiego..." - tak śpiewała Maryla Rodowicz, a piosenka ta towarzyszy mi za każdym razem, gdy zaglądam do tej właśnie książki. Bo to książka wyjątkowa pod każdym względem. Cenię sobie takie opowieści, bo pokazują nam podróże – te małe, ojczyste i duże, zagraniczne – z zupełnie innej strony. Autorki opowiadają o swoich wojażach od strony organizacyjnej. Jak się okazuje, te przygotowywane przez agencje turystyczne nie zawsze są zbieżne z kolorowymi fotografiami ze stron biuletynów.

Przyjaciółki spotykają się w Pobierowie, rodzinnej miejscowości Halinki i wspominają swoje przygody na wojażach. Takie z własnego doświadczenia są lepsze, bardziej wiarygodne.

Halina Kowalczuk opisuje w swoich powieściach wiele ciekawych miejsc, istniejących realnie. Na jednym ze spotkań autorskich, mąż jednej czytelniczki z ekscytacją i oburzeniem opowiadał, jak to żona, śladami bohaterów chodziła i zaglądała w każdy kąt górskich szlaków:

„– A co tu jest niezrozumiałe? –...