Masterchef Junior

Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
Sophie Carmen

Mogłoby się wydawać, że obsadzenie dzieci w roli kucharzy nie jest najlepszym pomysłem. Ta teza nie znajduje potwierdzenia w przypadku małych bohaterów programu „MasterChef Junior”. Młodzi, bardzo młodzi kucharze z olbrzymią pasją i równie wielkim zaangażowaniem przygotowują potrawy, które wzbudzają podziw profesjonalistów. Pieką babkę bananową, budują buraczaną wieżę, serwują chałwę w trzech odsłonach, na język kulinarny przekładają smak lata! Swoją pasją zarażają innych, wśród których są również ich rówieśnicy. Udowadniają, że można świetnie się bawić i zawierać przyjaźnie nie tylko w piaskownicy czy na boisku, ale także w otoczeniu akcesoriów kuchennych. W tej książce przedstawiamy przepisy małych mistrzów patelni, chochli i miksera. Z pewnością zachęcą one zarówno dorosłych, jak i młodych fanów gotowania do eksperymentowania w świecie smaków i zapachów!

źródło opisu: http://www.burdaksiazki.pl/ksiazki,1,21,1083,masterchef-junior.html

źródło okładki: http://www.burdaksiazki.pl/ksiazki,1,21,1083,masterchef-junior.html

AniNa_B | 2018-10-20
Przeczytana: 20 września 2017

Dla wszystkich młody i początkujących kucharzy. Skorzystałam z kilku przepisów, a dania wyszły przepyszne.

Jak ja uwielbiam książki kucharskie! Wiem, wiem, powtarzam to za każdym razem, ale naprawdę mam na ich punkcie bzika. Co w moim przypadku jest zupełnie niezrozumiałe ponieważ niezbyt często chwytam po przepisy w nich zawarte. Ale może teraz będzie inaczej? W naszym mieszkaniu trwa generalny remont i już niedługo będę miała piękną, nowiutką, wymarzoną kuchnię! Aby spędzać w niej dużo czasu będę musiała dużo gotować - moja kolekcja książek kucharskich nada się idealnie do tworzenia nowych dań i wypróbowania tych wszystkich nowych sprzętów ;)

Tym razem moja półka z książkami kucharskimi powiększyła się o coś co powinno przydać się zarówno mojemu starszakowi jak i mi ponieważ dania zaprezentowane wewnątrz tej książki były wykonywane przez dzieci, więc bez większych problemów z moją lekką pomocą powinien poradzić sobie z nimi za jakiś czas mój syn. Ale z drugiej strony nie są to tak zwyczajne i prościutkie potrawy więc ja sama z przyjemnością zajęłabym się ich przygotowywaniem. Bo...

Natalia | 2016-07-14
Przeczytana: 08 lipca 2016

PRZYSZŁA PORA ABY WRESZCIE PRZEDSTAWIĆ WAM JEDNĄ Z LEPSZYCH KSIĄŻEK KULINARNYCH Z JAKIMI MIAŁAM DO CZYNIENIA. TA LEKTURA TO COŚ WYŚNIONEGO DLA TAKICH UCZENNIC JAK JA! TWORZENIE POTRAW DZIĘKI TEJ KSIĄŻCE TO CZYSTA PRZYJEMNOŚĆ. PRZEDSTAWIĆ PRAGNĘ WAM DWA DANIA JAKIE MIAŁAM PRZYJEMNOŚĆ ZROBIĆ, I CHOĆ NIE SĄ ONE SKOMPLIKOWANE, TO JEDNAK WCZEŚNIEJ NIE MIAŁAM OKAZJI ICH GOTOWAĆ.
Teraz jednak pragnę pokrótce wymienić wszystkie możliwe pozytywne aspekty tej lektury. Są to przede wszystkim: prosty język, łatwy sposób przygotowania danej potrawy, przejrzysta instrukcja działania i bardzo ale to bardzo kuszące zdjęcia potraw. Zdjęcia te są na tyle realistyczne, że niemal je się oczami! Wszystkie przepisy przedstawione są z punktu Natalii Paździor, młodej zwyciężczyni programy MasterChef Junior. Dziewczynka jak przystało na tak młodą osobę, posługuje się językiem ciepłym, miłym i bardzo czytelnym. Dopełnieniem tej książki są jej różnego rodzaju komentarze, które przywołują na usta...

Sophie Carmen | 2016-06-20
Przeczytana: 21 maja 2016

Zacznijmy od tego, że książka kulinarna, w której swoje przepisy zawarła Natalia Paździor, jest ślicznie wydana. Każda strona...

Weronika | 2016-06-15
Przeczytana: 11 czerwca 2016