W pustyni i w puszczy

Okładka książki W pustyni i w puszczy Henryk Sienkiewicz
Okładka książki W pustyni i w puszczy
Henryk Sienkiewicz Wydawnictwo: Greg Ekranizacje: W pustyni i w puszczy (2001) Seria: Lektury i obrazy powieść przygodowa
powieść przygodowa
Lektury i obrazy
Greg
2015-01-01
2015-01-01
Ekranizacje:
W pustyni i w puszczy (2001)
Afryka porwanie

Okładka książki Quo Vadis na motywach powieści Henryka Sienkiewicza #1 Marito Ai, Henryk Sienkiewicz
Quo Vadis na m... Marito Ai, Henryk S...
Okładka książki Quo Vadis na motywach powieści Henryka Sienkiewicza #2 Marito Ai, Henryk Sienkiewicz
Quo Vadis na m... Marito Ai, Henryk S...
Okładka książki Quo Vadis na motywach powieści Henryka Sienkiewicza #3 Marito Ai, Henryk Sienkiewicz
Quo Vadis na m... Marito Ai, Henryk S...

Kochałam tę książkę jako dziecko i mam do niej ogromny sentyment. Być może wrócę do niej kiedyś już jako dorosła i być może wtedy moja ocena się zmieni, ale na razie mam w pamięci cudowną, zabawną i wzruszającą opowieść.

Troche juz ramota raczej nie polecam

Troche juz ramota raczej nie polecam

Nie ma tej Wielkości co w "Quo vadis", ale tym raczej nie próbował być, tym czym jest, czyli przygodową i barwną historią jest udaną, dobrą, może nawet bardzo. Kiedyś dawno temu mała Nel mnie wkurzała i miałem nadzieję, że ta febra w końcu z nią skończy i Staś będzie mógł z Kalim, Kingiem i Sambą przemierzać bezdroża Afryki i przeżywać w spokoju przygody bez tego wkurzającego ciężaru. Teraz nawet potrafiłem się rozczulić i zauroczyć tą bohaterką. Co dalej? na pewno coś jeszcze, ale jestem za głupi nawet na to żeby spróbować bardziej pochylić się nad niby taką zwyczajną przygodówką.

Ja tam się zaczytywałem -swego czasu oczywiście. Oceniam z tamtej perspektywy. :)

Klasyka. Czytałem książkę. Oglądałem film z Rossati. Byłem nawet w teatrze na przedstawieniu. Moja ulubiona postać to oczywiście Afroamerykanin Kali. A ze świata fauny pies Saba.

moim zdaniem akcja była ciekawa ale to że staś to umiał wszystko nel nie umiała nic Saba biegnie raz się pojawia a raz nie Mea to chyba duch był i opisy.
przeczytałem ją w dwa dni ale to nie dlatego że mi się tak spodobała tylko dlatego że ja mam taki styl czytania że ja praktycznie pomijam wszystkie opisy a w tej książce jest ich bardzo dużo.
zwierzęta na plus Kali i Idrys fajni, ale to ze murzyni to jest tylko "jemy lwa", "wielki pan ( Staś XD) strzela piorunami złóżmy mu chołd" zjedzmy surową wątrobę UGA BUGA" na minus, tak samo jak nel która jest pick me girl która wierzy że staś to jakies bóstwo i że wyczaruje jej w środku afrykańskiej dżungli chinine, i staś który jest ideałem: mężny, odważny, obrońca wiary, wyuczony, wysportowany, przebiegły, snajper, życzliwy dla wszystkich i wszystkiego, opanowany, itp. A większość jego sukcesu to szczęśliwy traf. Plus najgorsze zakończenie jakie mogło być, że przez całą drogę staś lekceważy Nel nie widzi się z nią 10 lat a pózniej się pobierają i jadą swoim dawnym szlakiem to jest takie głupie to już lepsze by było że Staś i Nel ożenili się (nie ze sobą) maja dzieci i Nel przyjeżdża do Stasia i oni wraz ze swoimi rodzinami podążaja swoim dawnym szlakiem

zwierzęta na plus Kali i Idrys...

Męczyli nas w szkole tym. Ale jakoś poszło 😆

Męczyli nas w szkole tym. Ale jakoś poszło 😆

Podobała mi się.

Podobała mi się.

Moje ulubione postacie to słoń, pies i osioł bo nic nie mówiły

Moje ulubione postacie to słoń, pies i osioł bo nic nie mówiły

Ta książka jest bardzo specyficzna. Nienawidziłem jej, ale z biegiem czasu doceniam jej urok.

• Lektury
  • Lektury szkolne