W imię Boga przeciw Kościołowi

Wydawnictwo: Da Capo
Pour Dieu contre L-Eglise
Naira

"Już trzydzieści lat upłynęło od dnia, w którym po raz pierwszy odprawiłem mszę. I oto dziś znowu odprawiam swoją pierwszą mszę" Dziwnie brzmią te słowa. A jednak nie ma w nich sprzeczności. Opisują drogę zdesperowanego kapłana, który przez lata służby duszpasterskiej stawał twarzą w twarz z prawdziwym życiem, z problemami parafian, którym nie był w stanie pomóc w ramach struktur poddanych...

Dziwnie brzmią te słowa. A jednak nie ma w nich sprzeczności. Opisują drogę zdesperowanego kapłana, który przez lata służby duszpasterskiej stawał twarzą w twarz z prawdziwym życiem, z problemami parafian, którym nie był w stanie pomóc w ramach struktur poddanych władzy Rzymu, nie dostrzegającego wielu istotnych bolączek naszego stulecia. Nawet żarliwa wiara nie mogła przesłonić autorowi bolesnej prawdy, że najpotężniejsza gałąź drzewa, która wyrosła na ciele Chrystusa - Kościół katolicki - nie jest zdrowa, że przestały do niej docierać życiodajne soki. Jean Mathieu-Rosay decyduje się z nią zerwać; postanawia sam odnaleźć Boga. Ta książka jest opowieścią o drodze, jaką przebył, wyznaniem człowieka, który na dwadzieścia lat powrócił do laikatu, by na nowo stać się kapłanem.

źródło opisu: Da Capo, 2000

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!