Dragons Rioting #4

Cykl: Dragons Rioting (tom 4)
Wydawnictwo: Waneko
7 (15 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
ドラゴンズライデン
komiksy
Dejikos

Sytuacja Rintaro pozostaje tak samo dramatyczna jak zawsze: na lewo cycek, na prawo tyłek, a wszystko to może go zabić. Na szczęście podczas walki o przeżycie, jaką był dla niego zwykły wypad na szkolny basen, spotyka nowego przyjaciela! Aby jednak nie było za kolorowo, w Męskim Czyśćcu pojawia się nowa potężna siła, której stawić czoło będą mogli tylko najsilniejsi z silnych. Czy Rintaro podoła wyzwaniu i nie wymięknie?

źródło opisu: Waneko, 2016

źródło okładki: http://waneko.com.pl/

Froszti | 2019-06-27

Manga, jeśli tylko damy jej szansę (i nie będziemy od niej zbyt wiele wymagać) potrafi zapewnić naprawdę masę rozrywki i relaksu. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jej specyfika sprawia, że nie każdy będzie nią zainteresowany. Nie jest to tytuł wybitny (bardzo daleko mu do tego), więc potencjalne grono odbiorców jest dość wąskie. Jeśli jednak jest ktoś miłośnikiem komedyjek ecchi oraz jest w stanie wybaczyć mandze absurdy fabularne i mniejsze lub większe wpadki i szuka czegoś z prostym, acz zabawnym humorem, to Dragons Rioting zdecydowanie powinno znaleźć się na jego celowniku.

Cała recenzja na stronie: Popkulturowy Kociołek

Wkp | 2018-08-14
Przeczytana: 06 sierpnia 2018

Z CYC… PISTOLETEM PRZY GŁOWIE

Seria „Dragons Rioting” od samego początku miała w sobie sporo satyry na gatunek shounen, ale tym razem autor postanowił podkręcić nieco te elementy. Zaczynając od pojawienia się bohatera z podobnymi, co Rintaro kłopotami, na sparodiowaniu pokémonowych walk skończywszy, twórca stara się puszczać do nas oko, kiedy to tylko możliwe. Nie zapomina przy tym jednak o pozostałych elementach, które przyniosły przecież serii popularność, więc wszyscy jej fani znajdą w tym tomie coś dla siebie.

Jest lato, jest gorąco i jest niebezpiecznie. Szczególnie na basenie, gdzie spotkać można niemal niekończące się ilość skąpo odzianych dziewczyn. Dla Rintaro to prawdziwy koszmar, ale pojawia się też światełko w tunelu w postaci jego: chłopaka, który ma podobny problem, jak on. Co prawda podniecanie go nie zabije, ale Marokichi chorobliwie boi się dziewczyn i niezbyt jest w stanie przebywać w ich obecności. Jaka to ulga dla naszego bohatera, że spotkał bratnią duszę,...