Diagnozowanie z języka. Praktyczne wskazówki do leczenia akupunkturą, ziołami i dietą

Wydawnictwo: Galaktyka
zdrowie, medycyna
youstyna

Diagnozowanie z języka to pierwsze tak obszerne i bogato zilustrowane wprowadzenie w tę ważną dziedzinę medycyny chińskiej. Podręcznik jest cenną pomocą w nauce rozpoznawania stanu energetycznego organizmu na podstawie wyglądu języka i zawiera wskazówki dotyczące leczenia ziołami, akupunkturą i dietą. Dzięki tej książce adepci medycyny chińskiej pogłębią swoją wiedzę zawodową, lekarze...

Dzięki tej książce adepci medycyny chińskiej pogłębią swoją wiedzę zawodową, lekarze medycyny zachodniej poznają istotę najstarszego systemu medycznego na świecie, a dla innych czytelników będzie ona inspiracją do refleksji nad holistycznym podejściem do człowieka i źródłem praktycznych informacji dotyczących wpływu żywienia na zdrowie. To ciekawa i godna uwagi lektura. Polecam!
Agnieszka Krzemińska
specjalista medycyny chińskiej, doradca żywieniowy, wykładowca, tłumacz Autorzy książki prezentują całościowe podejście w leczeniu za pomocą medycyny chińskiej - łączą akupunkturę, terapię ziołami i dietę: zdjęcia są trafnie dobrane, a omówione przypadki bardzo interesujące.
The Lantern: Journal of Traditional Chinese Medicine
Diagnozowanie z języka łączy teorię i praktykę diagnozowania stanu pacjenta z języka. Temat ten został omówiony kompleksowo, począwszy od budowy anatomicznej i fizjologii języka, przez historię rozwoju i metodologię diagnozy z języka, po opis technik i procedur tej metody diagnostycznej. Książka niewątpliwie jest cenną pomocą i ułatwi czytelnikowi opanowanie holistycznego podejścia w diagnostyce.
Książka przedstawia:
• szczegółowy przegląd najważniejszych cech anatomicznych i fizjologicznych języka,
• ponad 200 kolorowych rycin i wysokiej jakości zdjęć języków, ilustrujących rozmaite syndromy chorobowe,
• wytyczne co do leczenia akupunkturą, ziołami i dietą, adekwatne do syndromów rozpoznanych na podstawie wyglądu języka i historii choroby pacjenta (z załączonymi zdjęciami języków),
• opis 28 przypadków klinicznych wraz ze zdjęciami języków pacjentów, pochodzący z praktyki autora książki.

Claus C. Schnorrenberger jest lekarzem medycyny, honorowym profesorem Państwowego Uniwersytetu Medycznego w Taichung (na Tajwanie) oraz prezesem zarządu Międzynarodowej Akademii Medycyny Chińskiej Lifu w Bazylei (w Szwajcarii).
Beate Schnorrenberger zdobyła wykształcenie w zakresie chińskiej medycyny, naturopatii i chemii żywności w Berlinie (w Niemczech).

źródło opisu: http://www.galaktyka.com.pl/product,,537.html

źródło okładki: http://www.galaktyka.com.pl/product,,537.html

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!