Nie przebaczaj II

Wydawnictwo: Własne
komiksy
mdadamiec

Komiks "Nie przebaczaj II" to kontynuacja mrocznego, krwawego westernu, którego akcja rozgrywa się w Polsce i na Kresach Wschodnich w okresie dwudziestolecia międzywojennego.

źródło opisu: https://wspieram.to/nieprzebaczaj2

źródło okładki: https://wspieram.to/nieprzebaczaj2

zaganka84 | 2018-09-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 22 września 2018

Bardzo dobry komiks, nie tak brutalny jak czesc pierwsza, ale trzyma napiecie rownie mocno. Polecam.

Alicya Oss | 2016-11-13

Klimat opowieści, podobnie jak w pierwszym tomie, pozostaje ciężki i duszny: z każdego zakamarka wyzierają na nas spłoszone spojrzenia dzieci, zmęczone twarze umierających i beznadziejna rozpacz, w której toną bohaterowie. Przemoc ukryta w surowych konturach zdaje się trwać w ciszy. Ból ofiar pozostaje niemy, jakby wraz z cierpieniem dopadła ich skrajna apatia. Z wszechogarniającego marazmu, czytelnika wyrywają ostre czarno-białe, kadry, które podkreślają agresywny wyraz tekstu i przypominają mu, jaka jest stawka w toczącej się na jego oczach grze. Co warto podkreślić, w "Nie przebaczaj II" to nie dialog jest areną walki lecz obraz. Narracja słowem została tutaj ograniczona do minimum. Drugi tom jest naprawdę dopracowany od strony graficznej: Strychowska skupia uwagę czytelnika na szczególe, każe mu śledzić losy bohaterów w skupieniu – oddając hołd zatrzymanej w kadrze chwili. Od strony fabularnej autorzy postanowili zwolnić tempo akcji do minimum – ta zdaje się trwać w bezruchu....

KotWBookach | 2016-11-06

Od wydarzeń z pierwszej części minął nieokreślony czas. Rewolucja postępuje w najlepsze, gdy kompania Lazara niesie oświecone idee od wioski do wioski, zostawiając za sobą zgliszcza i sterty trupów. Jest wśród nich również Stiopa – ten, w niespodziewanym przypływie ludzkich odruchów, przygarnia małą, osieroconą dziewczynkę, którą odtąd decyduje się chronić. Prowadzi to do coraz większych napięć pomiędzy nim a resztą grupy. Ostatecznie Lazar podejmuje decyzję, że ruszą w dalszą drogę – rewolucjoniści swoją, a Stiopa i jego podopieczna swoją.

Cały tekst dostępny tu: http://www.kotwbookach.pl/2016/11/nie-przebaczaj-2-recenzja-komiksu.html

mdadamiec | 2016-05-25
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

Przeczytałem jednym tchem z poprzednią częścią, więc zlewa mi się w jedno - ale jedna gwiazdka mniej, bo: nagle, ze strony na stronę, bohater przestaje mówić po rosyjsku; rozwój wątku z wiedunją jest dla mnie dziwaczny i groteskowy.